Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тоталітарні символи на святі перемоги над нацизмом

Назад в СРСР 7152 перегляди

Опубліковано - 10.05.2011 00:18 | Всі новини | Версія для друку

 Тоталітарні символи на святі перемоги над нацизмом
Тоталітарні символи на святі перемоги над нацизмом
У столиці відсвяткували День перемоги. На Хрещатику, перед керівництвом держави, червоний прапор прямував попереду державного.

У центрі української столиці пройшла святкова хода з нагоди 66-ї річниці завершення Великої Вітчизняної війни та вшанування її ветеранів і полеглих під час цієї війни. В урочистостях поруч із українською була використана колишня радянська символіка, зокрема – копія радянського прапора Перемоги, хоча Президент України Віктор Янукович і не підписав відповідного закону. Це викликало обурення представників опозиції та частини громадськості.

Дев’ятого травня зранку керівники держави поклали вінки до київського меморіалу невідомому солдатові. Так розпочалися урочистості з нагоди 66-ї річниці перемоги у Великій вітчизняній війні.

А на центральних вулицях столиці цього дня зібралося, за даними правоохоронців, близько 60 тисяч киян.

Південна половина Майдану Незалежності була огороджена: тут місця лише для представників влади та ветеранів Другої світової війни. На Хрещатику перекрили рух, о десятій ранку ним вирушили раритетні автомобілі, озброєння часів Другої світової, на них – люди у формі країн тодішньої антигітлерівської коаліції. За ними йшли військові та ветерани.

Учасник ходи, 92-літній ветеран-танкіст Григорій Адамов каже, що українці мають пам’ятати про перемогу, до якої вони долучилися. «Нащадки мають бути вдячні нашому поколінню. 66 років в нас немає війни. Ми тоді дали таку відсіч ворогу, щоб війн більше не було», – наголосив він.

Очолив ходу Президент України Віктор Янукович, попереду нього несли український національний стяг і так званий радянський прапор Перемоги, який підняли над Рейхстагом у 1945 році.

Виступаючи перед натовпом на майдані Незалежності, Віктор Янукович заявив, що перемога над нацизмом поклала початок будівництву демократичної Європи. І подякував за це ветеранам.

«Турбота про добробут ветеранів має бути серед пріоритетів роботи влади, і критерієм її оцінки. Ми – їхні боржники. Вдячність і опіка над ветеранами – наш священний обов’язок», – зазначив Янукович.
Червоний прапор поруч із державним є загрозою розбрату – академік

Президент засудив тих, хто, за його словами, намагається розколоти Україну спекуляціями на тему Великої вітчизняної війни. Між тим, опозиція звинуватила у спробах такого розколу чинну владу.

Наразі Віктор Янукович не підписав і не ветував ухваленого парламентом закону, який дозволяє на урочистостях з нагоди 9 травня поруч із національною символікою використовувати колишні радянські символи, такі – як прапор Перемоги.

Спробою розколоти Україну такі дії влади назвала, зокрема, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. «Колись червоний прапор об’єднував у боротьбі проти фашизму. Прикро, що люди при владі свідомо використовують його, щоби роз’єднати країну і наш народ. Це робиться, щоби замаскувати всі негаразди, соціально економічні провали. Я б не хотіла, щоб ми брали участь у такому розбраті».

Використання радянської символіки засуджують і експерти, серед них – доктор філософії академік Мирослав Попович. «Не підлягає сумніву те, що Україна, з одного боку, була в антигітлерівській коаліції. А з іншого, сама була пригнобленою, перебувала під диктатурою. Тому загальна концепція свята і позиція влади здаються мені виваженими. Ветерани можуть нести червоні прапори, якщо вони хочуть. Хоча на місці Президента я б не залишав без розгляду питання використання радянських прапорів, бо така позиція призводить до розбрату у суспільстві», – наголосив академік.

Дев’ятого травня радянський прапор, червону зірку, символи із зображенням вождів Радянського Союзу використали тільки під час урочистостей та як елемент білбордів на вулицях Києва. На будинках парламенту, Адміністрації Президента і на жодній центральній державній установі цього дня червоні прапори не з’явилися.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.