Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу

Новини Сакартвело 14352 перегляди

Опубліковано - 18.09.2011 19:22 | Всі новини | Версія для друку

Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу
Грузія отримала патент на чачу, хачапурі і чурчхелу
Грузинська влада запатентувала більше десяти продуктів в якості національного бренду.

Патент, зокрема, отримали виноградна горілка - чача, сир сулугуні, коржик хачапурі, мацоні (кисляк з коров’ячого молока), чурчхела (горіхи в густому виноградному соку) та інше, повідомляє Delfi.

Місцева влада вирішила випередити підприємливих злодіїв брендів, які особливо активні в Росії. Патентовані продукти коштуватимуть дорожче.

Як повідомив в ефірі каналу "Руставі 2" керівник "Грузпатента" Іраклій Гваладзе, такий крок захистить споконвічно грузинську продукцію від її привласнення іншими виробниками. "Останнім часом, ми зіткнулися з проблемою крадіжки грузинських національних брендів у країнах Східної Європи і особливо в Росії, де було кілька спроб зареєструвати бренди "сулгуні" і "хачапурі". Це створює проблеми при реєстрації продукту, виробленого безпосередньо в Грузії ".

По-друге, вартість запатентованої брендової продукції вища за вартість продукції, яка не має патенту, і це дає конкретний економічний ефект. "Процес патентування грузинських брендів неодмінно продовжиться", - заявив Гваладзе. Він зазначив, що вже зараз Грузія запатентувала набагато більше національних брендів, ніж інші держави пострадянського простору.

На початку цього року грузинські ЗМІ повідомляли про те, що у Франції грузинська національна продукція, а саме вино "Сапераві", чурчхела і хачапурі, продається як вірменська.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Новини Сакартвело»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.