Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні через заборонену в Європі хімію масово гинуть жайворонки

Довкілля 17129 переглядів

Опубліковано - 27.08.2012 12:22 | Всі новини | Версія для друку

В Україні через заборонену в Європі хімію масово гинуть жайворонки
В Україні через заборонену в Європі хімію масово гинуть жайворонки
Через масове застосування фосфіду цинку, Україна скоро залишиться без жайворонків, оскільки її земля стає перенасиченою хімією.

Як повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, за даними екологів, близько 100 видів птахів і звірів страждають через застосування в аграрному виробництві фосфіду цинку, який використовується у вигляді протравленого зерна проти гризунів.

За словами еколога, більше 30 видів тварин через нього вже потрапили до Червоної книги. Саме через фосфід цинку в Червоній книзі з’явиться ще недавно такий звичайний в Україні ховрах, хом’як, а також дрохва, степовий орел, степовий лунь, степовий журавель. Поїдаючи отруєних гризунів і птахів, гинуть вовки, шакали, тхори, а також місцеві жителі і мисливці, що їх збирають. Отрута, потрапляючи в норки гризунів, отруює підземні води, що сприяє різним захворюванням людей. Фосфідом цинку труять бездомних собак у містах, а також звірів у зоопарках. Нерідко від цієї отрути гинуть і люди, перш за все діти.

Еколог також зазначив, що фосфід цинку стуворо заборонений в країнах ЄС, а також у Росії та Білорусі. Однак в Україні він має державну реєстрацію Мінприроди України і під виглядом пестицидів - Роденфос, Стрілець, Щурін і Фосфід широко реалізується українськими хімічними підприємствами.

Днями громадські екологічні організації - Печеніги, Київський еколого-культурний центр, Українське товариство охорони птахів, Асоціація зоозахисних організацій України, Жива планета почали всеукраїнську кампанію щодо заборони фосфіду цинку в Україні. Вони звернулися з листом до міністра екології України Едуарда Ставицького з вимогою заборонити фосфід цинку.

Якщо це звернення не подіє, екологи мають намір на початку вересня вийти з пікетом під Кабінет Міністрів України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.