Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні на одне місто стало більше

Самоврядування Регіон: Житомирська область 14731 перегляд

Опубліковано - 12.09.2012 03:57 | Всі новини | Версія для друку

Селище Чуднів стало містом
Селище Чуднів стало містом
Селище міського типу Чуднів, адміністративний центр однойменного району в Житомирській області, віднині стало містом.

Верховна Рада, 256 голосами, ухвалила Постанову ВРУ N11175 про віднесення селища міського типу Чуднів Чуднівського району Житомирської області до категорії міст районного значення. Постанова набрала силу 11 вересня 2012 року.

Раніше з відповідним поданням до парламенту звернулася Житомирська обласна рада.

Як після цього подарунка парламентаріїв покращиться життя мешканців містечка сказати важко, зазначає портал Berdichev.tv.

Чу́днів — місто в Україні, центр Чуднівського району Житомирської області. Розташоване в північно-західній частині Придніпровської височини, над рікою Тетерів, за 5 км від залізничної станції Чуднів-Волинський (лінія Козятин I — Шепетівка), 56 км від обласного центру та 200 км від Києва. Територія міста - 10 км2, населення - 5650 осіб (2011).
Міст через р.Тетерів у напрямку Хмельницького
Міст через р.Тетерів у напрямку Хмельницького
Місто засноване в 1416 році.

Власне назва ніби походить від дива - чудесної перемоги мешканців містечка над татарською ордою. Чудо-факт увічнений на гербі міста.

За іншою версією, містечко завдячує іменем київському боярину Чудину. Той так зачарувався навколишніми пейзажами, що перейменував населений пункт на Чуднів. А колись село ніби називалося Червоне Яблучко.

В місті діє церква в ім’я Різдва Богородиці, побудована прихожанами в 1772 році та Католицька Церква знайдення Господнього Хреста, споруджена 1760 року.

З трьох промислових підприємств - Чуднівський спиртзавод, (Чуднівська філія ДП «ЖЛГЗ»), Чуднівський хлібозавод (підприємство «Харчовик») та Чуднівська меблева фабрика (ТОВ «Стиль-Екологія») нині працює лише спиртзавод.

Неофіційним брендом міста вважається горілка «Chudnoff».
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Самоврядування»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.