Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У США представили коптський рукопис, де Христос веде мову про «свою дружину»

Невідоме 26697 переглядів

Опубліковано - 20.09.2012 06:29 | Всі новини | Версія для друку

Коптський папірус
Коптський папірус
Фрагмент стародавнього коптського рукопису з нібито вимовленими Ісусом Христом словами «моя дружина» і згадкою про жінку-апостола був представлений в США.

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на New York Times (за цим посиланням можна побачити папірус у гарній якості).

Професор школи теології Гарвардського університету Керін Кінг у вівторок представила фрагмент папірусу з вісьмома рядками ранньохристиянського псалма, серед яких приписані Христу слова "моя дружина". "Ісус сказав їм: моя дружина" і "Вона буде здатна стати моїм учнем", свідчать наведені виданням англійські переклади найбільш важливих уривків.

Згідно з християнськими джерелами, Ісус обрав спочатку 12 найближчих учнів-апостолів, а потім ще 70 менш наближених, яких також називають апостолами. Апостол Павло повідомляє, що на момент розп’яття у Христа було більше 500 послідовників.

Багато ранніх християнських текстів записали на папірусі копти - єгипетські християни. Походження сенсаційного фрагмента і ім’я його власника не розголошуються. Перші оцінки експертів допускають, що це справжній історичний документ.
«Марія Магдалина в гроті». Французький живопис
«Марія Магдалина в гроті». Французький живопис
"Навіть при безлічі непрояснених питань відкриття може знову розпалити дебати з питання, чи був Ісус одружений, чи була його дружиною Марія Магдалина й чи була в числі його апостолів жінка", - пише New York Times.

Наведений New York Times переклад тексту всіх восьми рядків:

1). "не мені. Моя мати дала мені життя",
2). "Учні сказали Ісусові",
3). "заперечувати. Марія гідна цього",
4). "Ісус сказав їм: моя дружина",
5). "вона буде здатна стати моїм учнем",
6). "нехай злі люди роздуваються",
7). "Що до мене, то я з нею, щоб",
8). "образ".

Марія Магдалина, згідно євангельських текстів, була найбільш відданою прихильницею Христа, слідувала за ним, була присутня при розп’ятті і була свідком його воскресіння. Православ’я шанує її виключно як мироносицю, яку було вилікувано від семи бісів і яка фігурує лише в декількох євангельських епізодах, а в традиції католицької церкви довгий час було прийнято ототожнювати з нею блудницю, що розкаялася і Марію з Віфанії.

Наукова версія про те, що Христос був одружений, може викликати особливо негативну реакцію Римської католицької церкви, яка проповідує безшлюбність (целібат) для служителів своєї конфесії, висловлюэ думку New York Times. Англікани і практично всі християнські протестанти, навпаки, віддають перевагу одруженим священикам. У православ’ї, як і в східнокатолицьких церквах, шлюб допускається, якщо його укладенню передує посвячення в дияконський і священицький сан.

Основними джерелами інформації про життя Христа і його вчення є чотири канонічні Євангелія, написані як мінімум через 60-70 років після Різдва Христового, причому не за письмовими документами, а за усними переказами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.