Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Цими днями Великому Українцю мало б виповнитися 69 років

За право людини 9579 переглядів

Опубліковано - 8.01.2007 20:15 | Всі новини | Версія для друку

Цими днями Великому Українцю мало б виповнитися 69 років
Цими днями Великому Українцю мало б виповнитися 69 років
Цими днями видатному поетові Василю Стусу виповнилося б шістдесят дев’ять років. Жодного заходу присвяченого річниці народження поета цього року в Києві не відбулося.

Батьківщина поета-"шістдесятника" і дисидента - село Рахнівка на Вінничині. Родичі згадують, що народився Василь на Різдво, 7 січня, однак мати, боячись переслідувань, записала його день народження 8-им січня.

За своє недовге життя Стус встиг побути і вчителем, і кочегаром, працював в архіві та у шахті, на взуттєвій фабриці та у ливарному цеху.

Поет був двічі засуджений - за поезію, присвячену Україні, членство в Українській Гельсинській Групі та публічні виступи проти радянської влади.

Покарання Стус відбував у засланні - в таборах особливого режиму Мордовії та Пермській області. Там він і помер 4 вересня 1985 року у віці тридцяти семи років. Причина смерті поета досі не встановлена. Також достеменно невідомо чи справді Василь Стус висувався на здобуття Нобелевської премії за досягнення у галузі літератури.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.