Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У НАТО узгодили реакцію на вихід РФ з ракетного договору

Світ навколо нас 3484 перегляди

Опубліковано - 27.06.2019 13:58 | Всі новини | Версія для друку

У НАТО узгодили реакцію на вихід РФ з ракетного договору
У НАТО узгодили реакцію на вихід РФ з ракетного договору
Міністри оборони країн-членів НАТО узгодили різні політичні та військові заходи для посилення оборони проти нової російської ракетної системи.

Міністри оборони країн-членів Північноатлантичного альянсу (НАТО) на зустрічі у Брюсселі в середу, 26 червня, домовилися про пакет різних заходів з метою зміцнення оборони проти нової російської ракетної системи. В Альянсі наголосили, що Москва до 2 серпня ще може врятувати Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), повернувшись до дотримання його умов, однак НАТО готується до того, що угода втратить чинність.

"Ми домовилися про широкий спектр заходів: політичні та військові заходи, навчання, розвиток протиракетної оборони, звичайних та інших озброєнь", - заявив за підсумками зустрічі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, цитує агентство AFP. За його словами, деякі з цих заходів будуть довгостроковими, а інші можна буде реалізувати в короткий термін. Також НАТО має намір зосередитися на розвідці та спостереженні.

Водночас Столтенберг запевнив, що НАТО не відповідатиме дзеркально на дії Росії. Також Альянс не має наміру розміщувати нові ядерні ракети в Європі. За словами генсека, мета НАТО - забезпечити надійне стримування без нової гонки озброєнь.

Тим часом у Москві заявили, що уважно стежать за реакцією НАТО. "Ми готові до всіх варіантів", - сказав заступник міністра закордонних справ Росії Сєргєй Рябков, цитує агентство dpa з посиланням на ТАСС. За його словами, відповідальність за погіршення військових і політичних відносин "безумовно лежить на США та їхніх союзниках".

Історія ракетного договору

Нагадаємо, 1 лютого держсекретар США Майкл Помпео оголосив про призупинення участі США у ДРСМД. Наступного дня президент РФ Владімір Путін теж заявив, що його країна призупинить участь у договорі. США та союзники в НАТО закидали Москві порушення договору, зокрема, через виробництво Росією ракети SSC-8 . Москва заперечує порушення умов договору.

До підписання ДРСМД у 1987 році Північноатлантичний альянс розміщував ракети в Європі у відповідь на загрозу застосування ракет з боку СРСР. Ракети середньої дальності вважаються найбільш небезпечними, оскільки здатні досягати цілей упродовж декількох хвилин і не залишають супротивникові шансів підготуватися до удару й відбити його.

Цей договір був підписаний генеральним секретарем ЦК КПРС Міхаїлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.