Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Поглиблюється співпраця із закордонними українцями

Українці в світі 12232 перегляди

Опубліковано - 10.08.2006 19:29 | Всі новини | Версія для друку

Поглиблюється співпраця із закордонними українцями
Поглиблюється співпраця із закордонними українцями
18 – 20 серпня ц.р. в Києві відбудеться IV Всесвітній форум українців. Його учасникам буде представлена Державна програма співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року, затверджена постановою Уряду.

Програма створена для посилення захисту інтересів українців у державах їх постійного чи тимчасового проживання. Визначені у Програмі заходи спрямовані на збереження національної самобутності та етнічної ідентичності майже 20 мільйонів закордонних українців, активізацію діяльності українських громадських організацій за кордоном та забезпечення їх співпраці з громадськими організаціями України, повідомляє департамент комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Програмою передбачено поширення відомостей про торговельно-економічні, науково-технічні та туристичні можливості України, що сприятиме зміцненню її авторитету у світі. Зокрема, укладатимуться угоди про співробітництво між облдержадміністраціями та відповідними іноземними державними органами з метою задоволення національно-культурних та освітніх потреб українців. Буде розроблено програми співробітництва у торгівельно-економічній, науковій, культурній, видавничій, освітній та туристичній сферах між прикордонними областями України та відповідними адміністративно-територіальними одиницями прикордонних держав, у яких проживають українці.

Заплановано налагодити співробітництво з міжнародними організаціями щодо захисту прав закордонних українців. Зокрема, йдеться про удосконалення нормативно-правової бази для вирішення питань відкриття українських освітніх закладів за кордоном, надання підтримки закладам освіти, науки та культури зарубіжних країн для задоволення потреб закордонних українців.

Зміцнення співпраці органів державної влади та громадських організацій України з об’єднаннями та організаціями закордонних українців та з органами іноземних держав сприятиме відкриттю у державах компактного проживання наших співвітчизників національно-культурних центрів. Таким чином інтелектуальний потенціал закордонних українців буде залучатися до вітчизняних процесів державотворення та поширення в Україні їхніх наукових, технічних, культурних й мистецьких здобутків.

На реалізацію Державної програми співробітництва із закордонними українцями передбачено виділити майже 77 млн. гривень. З них 68 млн. 210 тис. – з державного бюджету та 8 млн. 695 тис. грн. – з місцевих бюджетів.

Всесвітній форум українців є важливим міжнародним заходом української держави, вищим органом управління Української Всесвітньої Координаційної Ради. У рамках Всесвітнього форуму українців проводиться вищий статутний звітньо-виборчий захід УВКР.

Пропонується в рамках Форуму провести наступні виставки:

“Дарунок Батьківщині”, виставка, організована за сприяння Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон. Основна мета виставки – ознайомлення з шедеврами українських майстрів образотворчого мистецтва, які були передані в дар Україні представниками діаспори, протягом останніх років.

“Моя Україна”, виставка малюнків переможців Всесвітнього конкурсу дитячого малюнку.

“Українські старожитності”, комплексна виставка робіт народних майстрів, сакрального та ужиткового мистецтва та предметів-символів українських переселенців.

А також виставки: “Фотографій”, “Трипільська культура–протокультура Українців”, “Українська книга сьогодні”, виставка нумізматики, виставка філателії, показ Колекції бізнесмена відомого громадського діяча та колекціонера Моргана Вільямса (США), що присвячена голодомору в Україні 1932-33 рр.

Під час проведення Форуму відбудеться заключний концерт міжнародного фестивалю мистецьких колективів закордонного українства “Український спів у світі” та організація його фінальної частини ( гала-концерту).

Також в рамках Форуму відбулися такі круглі столи:
  • Мова, освіта, культурологія;

  • Наука та технологія;

  • Економіка;

  • Політологія та право;

  • Українська молодь та ін.

Слід нагадати, що в роботі IV Всесвітнього форуму українців візьмуть участь майже 1900 делегатів та гостей. Найбільша делегація очікується з Росії.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Українці в світі»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.