Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знамениту комету Лулін можна побачити неозброєним оком

Невідоме 11141 перегляд

Опубліковано - 24.02.2009 15:39 | Всі новини | Версія для друку

Знамениту комету Лулін можна побачити неозброєним оком
Знамениту комету Лулін можна побачити неозброєним оком
Комета Лулін наблизилася до Землі на мінімальну відстань в 61 мільйон кілометрів.

Комета Лулін (C/2007 N3 Lulin), яку відкрито в 2007 році китайськими астрономами, у вівторок наблизилася до Землі на найменшу відстань - 61 мільйон кілометрів, її можна побачити неозброєним оком в сузір'ї Лева як плямочки, які за яскравістю нагадують зірку п'ятої величини. Сприяє спостереженням комети новомісяччя, що наступило.

За даними вчених, на початку тижня комета зблизиться з Сатурна, а 27 лютого пройде південніше Регула (альфа Лева) на відстані півградуса.

Раніше на фотографіях комети було помітно два хвости - плазмовий і пиловий, а на початку лютого вчені зафіксували незвичайне явище - відрив частини плазмового хвоста комети під впливом магнітних збурень у сонячному вітрі.

Комету Лулін було відкрито в липні 2007 року двома астрономами Цюань Чжі Е (Quanzhi Ye) і Чи Шен Лінь (Chi Sheng Lin), вона і отримала назву на честь тайванської обсерваторії Лулін, де працював один із них.

Крім того, дана комета на відміну від інших таких тіл, які видно з Землі, ще жодного разу не підходила до Сонця так близько, як зараз. Лулін рухається у зворотному напрямку щодо руху інших планет та об'єктів Сонячної системи. При цьому створюється оптичний обман зору - із Землі здається, що комета наближається до Сонця і нашої планеті "хвостом" вперед.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.