Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено метеорит із невідомої землянам речовини

Невідоме 9777 переглядів

Опубліковано - 26.03.2009 13:50 | Всі новини | Версія для друку

Фрагменти космічного прибульця
Фрагменти космічного прибульця
Експедиція вчених із США зібрала в Судані 47 шматків астероїда. Це невелике небесне тіло стало першим, яке помітили ще в космосі до падіння на Землю.

Знахідку вчені описують у статті в журналі Nature.

Астероїд завбільшки із легковий автомобіль, який названо "об'єкт 2008 TC 3", спостерігався за допомогою телескопів обсерваторії в Арізоні.

Точно в обчислений вченими час у жовтні минулого року астероїд увійшов в земну атмосферу і розпався на висоті 37 км над Нубійською пустелею.

На місце передбачуваного падіння уламків вирушила група фахівців.

За словами її керівника, Пітера Дженніскена з Інституту Мережі в Каліфорнії, вони складаються з невідомого науці тендітного матеріалу. Тому небесне тіло і розпалося на частини ще до входження в щільні шари атмосфери.

"Це щось зовсім нове. Такого в наших колекціях ще не було", - говорить Дженніскен.

Метеорити, які вчені вважають уламками астероїдів, знаходили і раніше. Унікальність нинішньої ситуації полягає в тому, що астероїд вперше було виявлено ще при підльоті до Землі.

За словами співавтора статті в журналі Nature, Дугласа Рамбла, вчені вперше отримали можливість вивчати хімічний склад метеоритної речовини, знаючи при цьому попередню траєкторію небесного тіла, що може пролити світло на його походження.

За попередніми даними, вік міні-астероїда нараховував лише кілька мільйонів років і, ймовірно, він відокремився від більшого небесного тіла.

Нагадаємо, російські вчені недавно розповіли про загрозу зіткнення з Землею "шестисотметрової брили" - астероїда Апофіс, який наблизиться до нашої планеті в 2029 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.