Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Атлантичному океані виявлено раніше невідому течію

Невідоме 13468 переглядів

Опубліковано - 15.05.2009 12:49 | Всі новини | Версія для друку

В Атлантичному океані виявлено раніше невідому течію
В Атлантичному океані виявлено раніше невідому течію
Океанологи повідомили про відкриття раніше не відомої течії у північній частині Атлантичного океану, яка починається у холодних водах моря Лабрадор і далі поширюється широким фронтом у відкритих водах океану аж до середніх широт.

За словами фахівців, це відкриття істотно змінює уявлення про циркуляцію води в океані і в значній мірі ускладнює використання існуючих кліматичних моделей, пише Nature.

Циркуляції течій у світовому океані надає вирішального впливу на клімат практично усіх регіонів Землі, а тому має враховуватися у всіх кліматичних моделях, що описують майбутнє потепління клімату планети. Особливу увагу кліматологи приділяють вивченню моря Лабрадор, так як воно є однією з точок, де зароджуються холодні океанічні течії, які переміщують північні води на південь, пояснюють вчені.

Ці води охолоджують тропічні водні маси, нагріваються і потім повертаються назад на північ, багато у чому визначаючи м'який клімат європейських країн. При цьому частина поверхневих вод, занурюючись на глибину, забирає з собою і розчинений вуглекислий газ, який в подальшому на поверхню уже не повертається, продовжують вони.

Вважалося також, що холодна західна прибережна глибинна течя (Deep Western Boundary Current - DWBC) визначає практично весь транспорт холодних вод з півночі Атлантики далі у світовий океан.

Однак океанологи Емі Боуер з Вудсхолловського інституту океанології у США і Сьюзі Лозье з Університету імені Дьюка разом із колегами з Німеччини показали, що це зовсім не так. Початок їхньої роботі поклали суперечливі дані, отримані ще в 90-х роках минулого століття за допомогою сигнальних буїв, які вільно дрейфували в океанічних водах. У своєму новому дослідженні, яке тривало більше двох років, вчені використовували масив з 76 більш досконалих підводних буїв.

Буйки були випущені у південні води моря Лабрадор у період 2003-2006 років, де вони опустилися на фіксовану глибину - 1500 або 700 метрів. Буйки автоматично щодня записували дані про щільність, температуру води і тиску, і могли взаємодіяти з радіомаяками по гідроакустичному зв'язку. Після двох років плавання буйки автоматично скидали баласт і піднімалися на поверхню океану, звідки за допомогою супутника передавали накопичені дані вченим.

Виявилося, що тільки 8% з цих буїв переміщалися у західній прибережній глибинній течії, тоді як велика частина у підсумку свого плавання виявилася у відкритих океанічних водах. Це означає, що холодні глибинні води північної Атлантики, формуючись між Ньюфаундлендом і Гренландією, у масі своїй зовсім не йдуть на південь вздовж американського узбережжя, а рухаються на схід і на широті Великої Ньюфаундлендської банки перерозподіляються між різними глибинами.

"До сих пір вважалося, що теплі поверхневі і холодні глибинні течії представляли собою щось на зразок замкнутого конвеєра, однак нам вперше вдалося показати, що це припущення докорінно невірне, а океанічна циркуляція куди більш складна, ніж вважалося раніше. Таким чином, відстежити прояв глобального потепління клімату, і передбачити, яку роль у ньому зіграють океанічні течії, кліматологам буде дуже нелегко", - вважає Лузье, слова якої наводить прес-служба Вудсхолловського інституту океанології, США.

Раніше американські вчені також прийшли до висновку, що через потепління клімату рівень води у найбільших світових річках значно знизився за останні 50 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.