Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Археологи знайшли доказ передсмертної зустрічі Антонія і Клеопатри

За межею віків 10988 переглядів

Опубліковано - 25.12.2009 01:24 | Всі новини | Версія для друку

Актори Річард Бартон і Елізабет Тейлор в ролі закоханих Антонія і Клеопатри
Актори Річард Бартон і Елізабет Тейлор в ролі закоханих Антонія і Клеопатри
Грецькі морські археологи, що проводили розкопки біля узбережжя єгипетської Олександрії, виявили гігантський 15-тонний поріг з граніту, який, як вони вважають, був частиною входу в гробницю Клеопатри.

Дослідник Гаррі Цалас (Harry Tzalas) заявив, що, з огляду на розмір порога, будівля мала семиметрові двері. Це аргумент на користь гробниці: очевидно, що після смерті і поховання Клеопатри в усипальницю ніхто не повинен був входити, і, відповідно, двері можна було робити заважкими, повідомляє The Guardian.

Знайдений поріг, якщо він сравді знаходився при вході в мавзолей єгипетської цариці I століття до нашої ери, може пролити світло на історію смерті коханого Клеопатри, римського полководця Марка Антонія, про що повідав Плутарх.

Після того, як Єгипет був підкорений римським імператором Октавіаном Августом, Клеопатра закрилася у своїй усипальні разом зі служницями, і готувалася здійснити самогубство. Антоній вирішив, що його кохана (їхній роман тривав майже 14 років; вони мали двох спільних дітей - Олександра-Геліоса і Клеопатру-Селену; Клеопатра VII Філопатра, з царської династії Птолемеїв, була останньою царицею Стародавнього Єгипту, - їй вдавалося протягом 20 років правління утримувати Єгипет в незалежності від Римської імперії; її син від попередного роману з Юлієм Цезарем - Птолемей XV Цезар, був співправителем матері - прим. "Аратти") вже загинула, і кинувся на меч. Тоді жінки на мотузках втягнули пораненого до усипальниці з гробом, щоб Антоній міг померти поруч з Клеопатрою.

Значні розміри порога, таким чином, пояснюють, навіщо вмираючого Антонія треба було втягувати всередину споруди на мотузках: жінки, закрившись в гробниці, власноруч не могли б зрушити з місця масивні двері. Власне цариця наклала на себе руки через 11 днів після смерті Антонія.

Частину входу в гробницю було виявлено на глибині восьми метрів; її ще тільки належить підняти на поверхню.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.