Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Туреччині знайшли найдревніший храм

За межею віків 10842 перегляди

Опубліковано - 23.03.2010 14:43 | Всі новини | Версія для друку

У Туреччині знайшли найдревніший храм
У Туреччині знайшли найдревніший храм
Турецькі археологи оголосили про виявлення руїн найдревнішого храму. Храму 12 тисяч років.

Знахідку було зроблено на пагорбі Гебеклітепе поблизу Харрана - древнього міста в південно-східній турецькій провінції Шанлиурфа біля кордону з Сирією - про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на турецьку газету Hurriyet.

Святилище на Гебеклітепе було виявлене раніше, проте нещодавно знайдені статуетки дозволяють вважати його найбільш древнім із місць відправлення релігійного культу, що збереглися до наших днів. Раніше цей статус належав храму на острові Мальта, датованому рубежем VI-V тисячоліть до нашої ери.

Статуетки- зображення людських фігур з головами тварин (вовків, лисиць, свиней, змій, скорпіонів, оленів, лелек), а також безголові людські фігури. Основною архітектурною особливістю святилища є Т-подібні стовпи, що є, на думку дослідників, фалічними символами.

Ученим важко визначити, до якої культури належали будівельники святилища на Гебеклітепе.

Харран або Карри (Harrânu - «розвилка»; лат. Carrhae; сучас. Султантепе) - стародавнє місто в північному Межиріччя (нині Шанлиурфа (іл) в Туреччині), вперше згаданий в хетських документах з Багазкейя, а потім у Старому Завіті і ассірійських царських написах.

Район Харрана і Шанліурфи вважається одним із найдревніших постійно населених регіонів світу. Згідно з легендами (небіблійними), там бували Адам і Єва. У Біблії повідомляється, що в Харрані жив пророк Аврам. За мусульманськими легендами, пророк Ібрагім (Аврам) був родом з Урфи (християнська назва - Едеса, нині - Шанлиурфа) і провів деякий час в Харрані. Біля Харрана зберігся колодязь, в який, за мусульманськими переказами, завидющі брати кинули пророка Юсуфа (біблейського Іосифа Прекрасного). У VII столітті до нашої ери Харран був центром вшанування місячного бога Ассирії Сіна. Тут також збереглися руїни древнього навчального закладу, який деякі учені навіть називають "найдавнішим у світі університетом".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.