Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Арктика втрачає кригу

Довкілля 11796 переглядів

Опубліковано - 21.09.2006 16:05 | Всі новини | Версія для друку

Льодовитий океан, комп'ютерна обробка фото з супутника Aqua AMSR-E від 24 серпня 2006 року. У центрі вгорі – Північний полюс. Крига знаходиться значно північніше за архіпелаги (справа наліво): Північної Землі, Землі Франца-Йосипа, Свальбарда. Паковий лід показаний фіолетовим. Зображення з сайту Європейського космічного агентства.
Льодовитий океан, комп'ютерна обробка фото з супутника Aqua AMSR-E від 24 серпня 2006 року. У центрі вгорі – Північний полюс. Крига знаходиться значно північніше за архіпелаги (справа наліво): Північної Землі, Землі Франца-Йосипа, Свальбарда. Паковий лід показаний фіолетовим. Зображення з сайту Європейського космічного агентства.
Європейські учені шоковані станом шапки полярної криги на Північному полюсі нашої планети - там утворилася гігантська ополонка.

Причиною неспокою стали знімки Арктики, що надійшли в період з 23 по 25 серпня зі супутників Envisat і EOS Aqua Європейського космічного агентства (ESA).

Згідно з отриманими даними, води Північного льодовитого океану розкрилися від криги практично до полюса. Зазвичай значна частина океану покрита могутніми багаторічними паковим льодом, що не зникає влітку.

Пролом в кризі порівнянний за площею з Британськими островами і протягнувся від Шпіцбергена далеко на північ, захоплюючи російський сектор Арктики. Як заявив Марк Дрінкватер (Mark Drinkwater) з підрозділу ESA по дослідженню льодів і океанів, такий стан речей нетиповий навіть для рекордних років. На його думку, якщо аномальна ситуація розвиватиметься далі, через 10-20 років стане можливим відкрити мореплавання прямо через полярний регіон.

Крім глобального потеплення, Дрінкватер пов'язує умови, що склалися, в Арктиці з численними сильними штормами, що розкололи крижаний панцир.

Значне зниження площі арктичної криги відбивається на рівні світового океану трохи, оскільки цей лід плаває у воді, витісняючи приблизно такий же об'єм, який він займе, розтанувши. Значно небезпечнішим може стати танення льодовиків, що знаходяться на землі, і сніжного покриву в горах.

Проте, танення полярної криги може представляти загрозу для благополуччя ряду ссавців, спосіб життя яких в значній мірі залежить від льоду – білих ведмедів і тюленів.

Більш того, танення криги, відзначає агентство, може викликати і геополітичні ускладнення у відносинах Канади, Росії і США. Справа в тому, що Москва претендує на сектор приполярної території. Колись це мало лише воєнно-стратегічне та іміджеве значення, але тепер, з появою можливості судноплавства в регіоні, ситуація може зазнати перегляду, повідомляє Lenta.ru.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.