Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Експерти назвали загрози державі Україна

Громадська думка 6995 переглядів

Опубліковано - 15.07.2010 15:09 | Всі новини | Версія для друку

Експерти назвали загрози державі Україна
Експерти назвали загрози державі Україна
Більшість експертів вважають, що сьогодні існують серйозні загрози державному суверенітету України.

Про це свідчать результати експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» і присвяченого 20-річчю ухвалення Верховною Радою УССР Декларації про державний суверенітет.

Оопитування було представлене на прес-конференції директором фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Іриною Бекешкіною.

Більшість експертів вважають, що Україна справді є суверенною державою, але її суверенітет ще не достатній.

Також експерти вважають, що найбільш серйозні загрози державному суверенітету полягають у відмові правлячої еліти України від проведення самостійної політики та її підпорядкування інтересам держави; енергетичній залежності; втраті національної ідентичності, культурному та ідейному підпорядкуванні України культурі інших держав; економічному занепаді, втраті конкурентоспроможності національної економіки.

Певними загрозами для державного суверенітету, на думку експертів, є сепаратистські рухи, спрямовані на відокремлення певних територій зі складу України, перетворення України на буферну зону, поглиблення розколу заходу і сходу України, фінансова залежність, накопичення непідйомних державних боргів, втягування України у конфронтацію міжнародних суб’єктів, втрата дієздатності армії та інших силових структур, втрата спроможності національної валюти, критична залежність стратегічних підприємств, галузей економіки від іноземного капіталу, втягування України у конфронтацію міжнародних суб’єктів, поширення на території України міжнародного тероризму.

На думку більшості експертів, не існує таких загроз для суверенітету як поширення міжнародних конфліктів на території України та анексії частини території України іншою державою.

Думки експертів розділилися стосовно питання наявності чи відсутності для суверенітету України таких загроз як втрата підтримки незалежного статусу держави серед більшості населення і загострення соціальних конфліктів до збройного протистояння.

Деякі експерти визначили ще загрози, які, на їхню думку, є небезпечними для суверенітету України. Це, зокрема, діяльність нинішньої влади, яка не здатна визначити і захистити національні інтереси, обгрунтувати український державницький проект, прийнятний для більшості населення України; криза національно-демократичного руху в Україні; тотальна русифікація суспільного життя, повна втрата інформаційного простору, занепад української культури і духовності.

Крім того, експерти вважають небезпечними для суверенітету тотальну корупцію на усіх щаблях влади, кадрову деградацію і правовий нігілізм.

Також, на думку експертів, серед загроз є відмова від курсу на побудову демократичного суспільства в Україні відповідно до європейських цивілізованих норм, наступ на свободу слова, придушення діяльності опозиції, катастрофічна демографічна ситуація і міграційні зміни, пасивність громадських організацій, руйнація правових інституцій і законних процедур, знецінення державницьких цінностей у суспільстві, зрада підтримки незалежності України з боку західних демократій, втрата власного товаровиробництва внаслідок процесів глобалізації.

Опитування проводилось 8-14 липня. Всього опитано 31 експерта.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.