Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками

Громадська думка 7989 переглядів

Опубліковано - 20.08.2010 17:57 | Всі новини | Версія для друку

Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками
Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками
Усе більше мешканців України вважають себе громадянами країни і розмовляють українською мовою.

Про це свідчать результати омнібусного дослідження, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень Соціс у 2009 році, які, як заявив директор Соцісу Микола Чурилов, порівнянні з результатами моніторингу.

"Вважають себе громадянами України у порівнянні з 40% в 2004 році зараз 54% мешканці країни. Кількість тих, хто називає себе громадянами колишнього СРСР, зменшилася за цей час з 12% до 6%", - сказав Чурилов у п'ятницю в Києві на прес-конференції, присвяченій соціальному зрізу життя українців.

Він також зазначив про позитивну тенденцію щодо зростання громадян, котрі розмовляють українською мовою. "Раніше, в 2004 році, переважно українською мовою розмовляли 36%, зараз цей показник становить понад 40%", - сказав Чурилов.

Директор центру Соціс також озвучив дані, що характеризують переваги українців щодо шляхів розвитку держави на міжнародному рівні.

"Кількість людей, які вважають, що треба розвивати зв'язки з країнами СНД, з 2004 року з 41% зменшилася до 10%. За зміцнення східнослов'янського блоку (Україна, Білорусь, Росія) виступають 34% респондентів, а в 2004 році таких було 24%", - сказав Чурилов.

За його даними, доцільність встановлення зв'язків з країнами Заходу бачать 14% опитаних. Кількість прихильників вступу України у Євросоюз зменшилася з 56% у 2004 році до 42% на сьогоднішній день, в НАТО - з 25% до 21%.

У кожній хвилі омнібусного дослідження брали участь 1800 респондентів. Вибірка репрезентативна по Україні в цілому та по окремих регіонах.

Як повідомлялося раніше, більш ніж половина українців позитивно ставляться до здобуття Україною незалежності в 1991 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.