Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вперше отримано киснево-водневий сплав з води

У світі науки 10384 перегляди

Опубліковано - 30.10.2006 16:21 | Всі новини | Версія для друку

Венді Мао вдалося отримати “несумісний” сплав (фото з сайту aps.anl.gov).
Венді Мао вдалося отримати “несумісний” сплав (фото з сайту aps.anl.gov).
Фізики створили неможливу, здавалося б, структуру - з води був отриманий прозорий твердий сплав молекулярного водню та молекулярного кисню. Його точна кристалічна структура поки що не відома, але вчені говорять, що настільки незвичайний сплав буде “енергійним” матеріалом.

Звіт про це досягнення опублікували в Scіence Венді Мао (Wendy L. Mao) з Нейтронного центру Національної лабораторії в Лос-Аламосі (Los Alamos Neutron Scіence Center, США), Рассел Хемлі (Russell Hemley) та Хо Кван Мао (Ho-kwang Mao) з геофізичної лабораторії інституту Карнегі у Вашингтоні (Geophysіcal Laboratory, США), а також ряд їхніх співавторів з інших наукових організацій США та Тайваню.

Вчені помістили зразок води між діамантовими наковальнями та створили в ньому тиск в 170 тисяч атмосфер. Вода перетворилася на лід VІІ.

Після цього автори досліду направили на установку високоенергетичні рентгенівські промені. Радіація зруйнувала хімічні зв'язки між киснем і воднем у воді, а потім кисень і водень сформували молекули O2 та H2.

Вийшов кристалічний сплав з "несумісних" (визначення Венді Мао) у такому виді молекулярних водню та кисню. Властивості цього сплаву тільки розпочали вивчати. Зокрема, зберігаючи тиск в установці на рівні 10 тисяч атмосфер, сплав піддавали різним температурним змінам, рентгенівському та лазерному опроміненню - матеріал залишався стабільним.

Цікаво, що раніше фізики в різних лабораторіях сотні разів намагалися створити твердий сплав молекулярного водню та кисню, але всі досліди провалювалися. Ключем до успіху виявився точний вибір рівня енергії рентгена для дисоціації льоду VII. Правильний діапазон був дуже вузьким: трохи більше — і промені безперешкодно проходили крізь зразок, трохи нижче — і рентген поглинався алмазом. Крім того, опромінювання зразка продовжувалося кілька годин. Раніше такі тривалі спроби не робилися, повідомляє MEMBRANA.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.