Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна вимагає визнати голодомор 30-х років актом геноциду. Росія в черговий раз переводить стрілки

Національне питання 19030 переглядів

Опубліковано - 21.04.2006 20:32 | Всі новини | Версія для друку

Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Українську вимогу визнати голодомор 30-х років актом геноциду відмовилися розглядати на саміті міністів закордонних справ СНД у Москві.

Проти голосували Росія, Білорусь, Киргизстан, Таджикістан й Узбекистан. "За" - Україна, Грузія, Молдова й Азербайджан.

На внесенні до порядку наполягав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Після невдачі Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення цього питання. СНД, а особливо Росія, досі не дали належної оцінки української трагедії. Хоча це вже зробили понад 20 країн світу, повідомляє 5 канал.

У свою чергу глава МЗС Росії Сергій Лавров висловився проти політизації теми визнання голодомору 1930-х років геноцидом українського народу.

"Вважаємо, що ця тема була досить докладно освітлена. Не бачимо доцільності політизувати цю тематику", - сказав він.

За словами Лаврова, від української делегації надійшло пропозиція внести проект рішення про визнання голодомору геноцидом українського народу, однак консенсусу досягнуто не було.

Разом з тим, продовжив російський міністр, всі без винятку делегації розділяють почуття українського народу з приводу того, що відбулося на його землі в 1930-і роки.

Як раніше заявляв російський посол в Україні Віктор Черномирдін, росіяни зазнали не менше страждань і лиха, ніж українці.

В 20-му столітті Україна пережила три голодомори: 21-22-го, 32-33-го та 46-47-го років. За підрахунками істориків, під час другого загинули близько 10-ти мільйонів українців. День пам"яті жертв голодомору та політичних репресій відзначається в Україні щороку останної суботи жовтня.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.