Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мільйони людей у світі спостерігали повне місячне затемнення

Довкілля 9726 переглядів

Опубліковано - 16.06.2011 13:51 | Всі новини | Версія для друку

Мільйони людей у світі спостерігали повне місячне затемнення
Мільйони людей у світі спостерігали повне місячне затемнення
Мільйони людей по всій Землі цієї ночі не спали, щоб подивитися рідкісне природне явище, - повне місячне затемнення.

Темно-червоний диск Місяця могли спостерігати жителі окремих частин Європи, Африки, Центральної Азії, Австралії та Латинської Америки.

У ніч на четвер, 16 червня було відзначено перше повне місячне затемнення 2011 року - небесне тіло цілком увійшло в тінь Землі. Місяць під час затемнення, втім, не зникає з виду повністю, а лише забарвлюється незвичайним кольором. Нинішнє затемнення також стало рекордним, найдовшим за майже 11 років - Місяць був повністю закритий тінню близько 100 хвилин.

У Європі спостерігачам не вдалося подивитися на затемнення з самого початку, тому що Місяць ще не встиг піднятися з-за обрію. У Східній Азії, Австралії та Нової Зеландії люди, навпаки, пропустили завершальну стадію затемнення, оскільки Місяць вже зникла за горизонтом.У хвилини затемнення сонячні промені як би огинають Землю, і Місяць в їх світлі набуває нового відтінку. Вона стає червоною або мідною.

Століттями, спостерігаючи за затемненнями, люди не тільки розрахували їх точний час і дати, але і зробили великі наукові відкриття. Наприклад, Аристотель, зауваживши, що тінь Землі на Місяці кругла, зрозумів, що і Земля може бути тільки круглою.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.