Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про вибори Партії регіонів

Вибори-2012 7562 перегляди

Опубліковано - 14.09.2011 13:46 | Всі новини | Версія для друку

Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про вибори Партії регіонів
Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про вибори Партії регіонів
Венеціанська комісія розкритикувала проект закону про вибори до Верховної Ради.

Згідно з попереднім висновком, низка положень законопроекту потребує вдосконалення. При підготовці законопроекту не були враховані попередні рекомендації Венеціанської комісії та ОБСЄ.

Зокрема, залишаються невирішеними такі питання:

обмеження на право бути кандидатом для тих, хто засуджений за навмисний злочин, незалежно від тяжкості злочину;

відсутність чітких критеріїв та строків визначення меж виборчих округів;

відсутність ясності в питанні про можливість оскаржити результати виборів;

відсутність повної інформації про джерела та суми фінансування виборчої компанії.

Крім того, у Венеціанській комісії зазначили занадто часту зміну виборчих правил (повернення до змішаної системи), що може підірвати довіру виборців, політичних партій і громадянського суспільства. У комісії рекомендують приймати такі зміни шляхом широкого і відкритого обговорення в парламенті за участю всіх політичних сил.

Також у законопроекті не був врахований принцип, згідно з яким процедури для виборів всіх рівнів повинні бути зведені в один кодекс.

У Венеціанській комісії вважають закон занадто складним і важким для розуміння учасниками виборчого процесу та членами виборчих комісій, повідомляє ZN.UA.

У той же час, як вважає міністерство юстиції, Венеціанська комісія в цілому схвально оцінила проект закону України "Про вибори народних депутатів України".

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, це констатується у попередньому неофіційному висновку Венеціанської комісії щодо проекту Закону України "Про вибори народних депутатів України.

"В цілому законопроект передбачає детальне регулювання парламентських виборів та включає низку удосконалень виборчого законодавства", - повідомив міністр.

В міністерстві впевнені, що в проекті реалізовано низку рекомендацій щодо удосконалення законодавства про вибори народних депутатів, висловлених раніше різними внутрішніми та міжнародними організаціями, в тому числі Венеціанською комісією та ОБСЄ.

Наразі, за словами міністра юстиції, текст попереднього висновку Венеціанської комісії передано для перекладу українською мовою.

Крім того, попередній висновок комісії розіслано членам робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори з тим, щоб вони могли ознайомитися з висновками європейських колег та надати пропозиції щодо подальшого удосконалення законопроекту.

Як повідомлять у мін’юсті, висновок ґрунтується на коментарях до законопроекту, наданих двома членами Венеціанської комісії – Айварсом Ендзінсом (Aivars Endzins, Латвія) та Срджаном Дармановичем (Srdjan Darmanovic, Чорногорія), а також правовим експертом ОБСЄ – Доном Біссоном (Don Bisson).

Нагадаємо, законопроект передбачає повернення до змішаної системи виборів народних депутатів, зокрема виборів за мажоритарними округами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.