Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Литвин сьогодні проштовхуватиме виборчі законопроекти від гаранта

Вибори-2012 5725 переглядів

Опубліковано - 4.10.2011 10:50 | Всі новини | Версія для друку

Литвин сьогодні проштовхуватиме виборчі законопроекти від гаранта
Литвин сьогодні проштовхуватиме виборчі законопроекти від гаранта
Низку законопроектів щодо виборів народних депутатів планують у вівторок розглянути парламентарі.

За словами голови Верховної Ради Володимира Литвина, нині зареєстровано 15 законопроектів, які стосуються виборчого законодавства. Експерти ж відзначають, що доки не будуть розглянуті ці документі не можна, за регламентом парламенту, вносити президентський проект закону про вибори народних депутатів.

Володимир Литвин запропонував депутатам розглянути законопроекти, що стосуються виборів до парламенту і, водночас, висловив сумнів у позитивному голосуванні хоча б за один із цих документів. Частина цих проектів законів чекає своєї черги на розгляд із 2008 року. Вони мають різний зміст, одні передбачають повну зміну виборчої системи, наприклад, на пропорційну з відкритими списками, інші просто мають на меті вдосконалення процедури встановлення результатів виборів чи інших виборчих процедур. Литвин відзначив, що відхилення цих законопроектів «розчистить можливості для нових законодавчих ініціатив». Водночас, за словами спікера, президентського виборчого закону ще немає, так само, як і висновків Венеціанської комісії щодо нього.

«На сьогоднішній день зареєструвати жоден проект закону про вибори немає можливості, оскільки це буде суперечити регламенту. Очевидно, коли надійдуть офіційні рекомендації, треба буде їх проаналізувати ще раз», – відзначив Литвин.

Законопроекти від опозиції хочуть формально розглянути і відхилити – Томенко

У свою чергу заступник голови Верховної Ради, депутат від БЮТ-Батьківщини Микола Томенко припустив, що президентський законопроект про вибори розглядатиметься після отримання висновку Венеціанської комісії. Водночас, він назвав дивним, що опозиційні виборчі законопроекти розглядаються вже у вівторок.

«Будемо вимагати, щоб законопроекти не розглядалися до рішення Венеціанської комісії. Нас ставлять у незрозуміле становище, що формально ми розглянули законопроекти від опозиції і відхилили, а тепер будемо лобіювати свій законопроект. Йдеться про можливість зміни влади у 2012 році. Тому для нас надзвичайно важливо мати такий інструмент де би влада – уряд і парламентська більшість – у жовтні 2012 року була сформована відповідно до думки більшості українського народу », – заявив Томенко.

Щоб внести президентський законопроект, треба розглянути попередні – Черненко

Під «новими законодавчими ініціативами», про які говорив Володимир Литвин, слід розуміти законопроект, підготовлений робочою групою під керівництвом міністра юстиції Олександра Лавриновича, сказав Радіо Свобода голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

«Для того, щоб був ухвалений певний законопроект, потрібно розглянути усі попередні законопроекти, які були внесені на цю тему. Відповідно, і законопроект про вибори народних депутатів за поданням Президента. Для того, щоб його просто поставити на розгляд, потрібно розглянути усі попередні. Тобто, це буде чиста формальність, яка розчищає дорогу для законопроекту, що підготовлений Лавриновичем і робочою групою », – вважає Черненко.

Влада намагається прискорити процес ухвалення нового закону, щоб встигнути зробити це за рік до виборів. Таким чином, може бути виконана власна обіцянка, а також побажання міжнародних структур, зазначив Олександр Черненко. Він також вважає, що знову буде ухвалено закон під конкретні вибори і конкретну політичну силу, а відтак, питання реформування виборчого законодавства не знімається з порядку денного.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.