Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Обережно, сьогодні - магнітна буря

Довкілля 8785 переглядів

Опубліковано - 28.11.2011 12:22 | Всі новини | Версія для друку

Обережно, сьогодні - магнітна буря
Обережно, сьогодні - магнітна буря
Ввечері в суботу різко зріс потік сонячних протонів, що приходять до Землі від Сонця. Протонний шторм, за прогнозами фахівців, може вплинути на високочастотний радіозв’язок в полярних регіонах.

Протонне зростання пов'язане з "викидом волокна в західній частині сонячного диска", пояснив керівник центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і поширення радіохвиль Сергій Гайдаш.

"Це джгут сонячної речовини, закручений сильним магнітним полем. Це значно слабкіша подія, ніж корональний викид", - пояснив він.

Як правило, значне зростання потоку протонів та інших часток поблизу Землі пов'язане з корональними викидами на Сонці - викидами гігантських мас сонячної плазми.

Потік цієї плазми досягає Землі через один-два дні, але зростання потоку протонів відзначається вже через кілька годин після викиду. Прихід основної маси викиду може викликати обурення в магнітосфері планети - магнітну бурю.

"Згідно з моделями, виходить, що все-таки цей викид прийде завтра-післязавтра, і ми прогнозуємо малу магнітну бурю", - сказав Гайдаш.

Утім, він не виключив, що майбутня магнітна буря (початок якої прогнозується в другій половині дня 28 листопада) може дістати глобальний характер і позначитися на деяких регіонах планети.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.