Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українці хочуть над собою сильну руку

Громадська думка 9118 переглядів

Опубліковано - 18.12.2006 19:53 | Всі новини | Версія для друку

Українці хочуть над собою сильну руку
Українці хочуть над собою сильну руку
Стан українського суспільства дозволяє йому розвиватися в двох діаметрально протилежних напрямках - як у бік посилення демократії, так і у бік авторитаризму

Такий висновок досліджень Фонду "Демократичні ініціативи", озвучений у понеділок на прес-конференції в Києві науковим керівником Фонду Іриною Бекешкіною.

"На наш погляд дослідження, які ми провели, показали, що... Україна зараз знаходиться на розпутті... Сам стан суспільства дозволяє розвиток у двох різних напрямках - убік посилення демократичних тенденцій і посилення авторитаризму", - сказала Бекешкіна, відзначивши, що розвиток як в один, так і в інший бік має "рівні шанси".

Науковий керівник Фонду підкреслила, що фактором розвитку в напрямку демократії є "соціальна енергія", що спостерігалася в Україні в часи "помаранчевої" революції.

На переконання Бекешкіної, ця енергія "нікуди не ділася", і люди активно реагують на всі процеси, що відбуваються в державі.

Разом з тим, вона підкреслила, що дві третини опитаного населення і половина опитаних експертів-політологів виступають за сильного лідера і вважають його наявність головним фактором суспільних процесів у країні.
Це, на думку Бекешкіної, веде країну до посилення авторитаризму.

Говорячи про підсумки самого опитування, Бекешкіна повідомила, що більшість опитаних експертів вважає, що проведення виборів в Україні є проявом демократичності політичної системи в державі (52 з 75 опитаних).

У той час як опитане населення схильне вважати, що проведення виборів створює тільки "видимість демократії" (47,8% опитаних).

Сучасний стан демократії в Україні експерти оцінюють позитивно - 6,3 бали по десятибальній шкалі (40 з 75 респондентів).

Разом з тим думка населення з цього приводу трохи нижча - більшість опитаних визначили, що рівень демократії знаходиться на рівні 5 балів.

Опитування експертів - журналістів, політологів і соціологів проводився Фондом "Демократичні ініціативи" з 17 листопада по 1 грудня, усього було отримано 75 відповідей.

З 1 по 12 листопада Фонд "Демократичні ініціативи і фірма "Юкрейніан социолоджі сервіс" провели опитування 2010 респондентів серед дорослого населення. Похибка не перевищує 2,3%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.