Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Зима обов’язково буде

Довкілля 10855 переглядів

Опубліковано - 20.12.2006 21:12 | Всі новини | Версія для друку

“Тепла зима” худ. Савченко Ю.Г.
“Тепла зима” худ. Савченко Ю.Г.
Про те, що на вулиці зима, нагадують новорічні прикраси у магазинах та на вулицях міста. А тим часом на деяких деревах з’являються бруньки. Що ж відбувається з природою, коли ж зрештою настане зима і як це впливає на природу, з’ясовувала кореспондент “Рівненської газети”.

Керівник групи агрометеорології Рівненського обласного центру гідрометеорології Олена Палагнюк розповіла, що така незимова погода була у 2000 році.

— Сказати, що відбувається щось незвичайне, не можна, — пояснює пані Палагнюк. — Така погода, як нині, характерна для середини листопада.

У грудні середньодобові температури перевищують норму в основному на 3-7 градусів.

До кінця цього місяця, як запевняє фахівець, погода не зміниться. Вночі буде від 1 до 6 градусів морозу, а вдень — плюсова температура. Опади незначні. Проте зима обов’язково буде.

— Звичайно, така погода негативно впливає на рослини, — продовжує керівник. — Нині вони повинні знаходитися в стані спокою, але деякі з них вдень вегетують.

Через це вони не проходять фазу загартування й не готові до настання холодів.

Доцент кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування НУВГП Юрій Грищенко зазначає, що таке потепління для природи несприятливе.

— Негативно впливає грудневе тепло й на птахів. Вони знаходяться у невизначеному стані — не знають, що їм робити — летіти у теплі краї чи залишатися, — зауважує пан Грищенко.

Так само, як і тварини. Приміром, ведмеді в цю пору вже мають впадати в сплячку.

— Тим, хто живе в зоопарку, буде простіше, а що ж робити тваринам у лісі, коли вдарять морози, — розмірковує пан Грищенко. — Чи зможуть вони заснути?

До того ж така погода негативно вплине й на майбутній врожай.

Юрій Грищенко вважає, що природа збурилася через кілька причин. Це глобальне потепління, циклічність погоди, викиди в атмосферу й зменшення озонового шару.

Натомість вчений-агроном Роман Ратич радить нині людям заготовляти тирсу, солому й коли почнуться морози, вкрити шаром ті рослини, які вже проростають, щоб вони не позамерзали. Поки тепло, цього робити не можна, бо це буде лише їх гріти.

— Якщо людина посадила дерева восени, то до стовбура треба насипати землі у вигляді конуса, — пояснює пан Ратич. — Те саме можна зробити й для кущів аґрусу, малини, смородини, багаторічних квітів, троянд.

Коли будуть морози, інші дерева можна вкрити шаром 10-20 см із тирси або ж соломи, перегною.

Також вчений-агроном радить удобрювати землю фосфорно-калійними добривами, мікроелементами, бо це загартовує рослини. А от азот може зашкодити рослинам.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.