Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄВРО-2012. Київ в очікуванні першого матчу

Спорт 9710 переглядів

Опубліковано - 11.06.2012 12:16 | Всі новини | Версія для друку

ЄВРО-2012. Київ в очікуванні першого матчу
ЄВРО-2012. Київ в очікуванні першого матчу
Попри негатив, пов’язаний з підготовкою до «Євро 2012», у Києві чекають на свято футболу. Столицю заполонили жовто-сині фанати в очікуванні першого матчу на «Олімпійському» Україна-Швеція.

Київ затамував подих в очікуванні першої гри єврочемпіонату-2012. У понеділок НСК «Олімпійський» прийматиме українську збірна, що зіграє зі збірною Швеції. Комунальники нашвидкуруч латають ями неподалік стадіону, де асфальт провалився після зливи, напівпорожні готелі все ще пропонують одномісні номери за ціною близько 300 євро, а кияни стоять в довжелезних автомобільних заторах.

Однак більшість на незручності не нарікає. «Я завжди буду пам’ятати, скільки у мене вкрали грошей на підготовку до «Євро-2012». Але водночас я щасливий, що чемпіонат проходить саме у нас. Адже це вперше у Східній Європі», - каже киянин Віктор. Перед початком «Євро-2012» ЗМІ нещадно критикували владу через надто дорогу підготовку до чемпіонату, адже загальна сума витрат на підготовку до проведення «Євро-2012» тільки у Києві склала близько 23 мільярдів гривень. Бути справжніми патріотами киян закликав голова КМДА Олександр Попов, попросивши городян вивішувати національні прапори.

Синьо-жовті й жовто-сині

Напередодні гри Україна-Швеція у Києві справжнє жовто-блакитне море. Адже і Швеція і Україні має національну символіку ідентичних кольорів. Фанати обох футбольних збірних вдягнені в жовто-блакитний одяг і розрізнити їх можна лише за мовою. «Я був здивований, коли побачив хлопців у жовтих футболках. Це були фанати наших суперників. Насправді дуже сході на нас», - посміхається Ольстен зі шведського Лулео. Нині шведські вболівальники знайомляться з Києвом, його визначними пам’ятками та місцевим пивом. «Пиво тут таке смачне і таке дешеве. Я щасливий», - не стримує емоцій вболівальник Марк із Стокгольму.

Також до Києва вже приїхало чимало вболівальників з Німеччини, Данії та Росії. Втім чисельна перевага поки за шведськими фанатами. Серед найбільш запитуваної інформації у іноземців є тури до Чорнобиля, а у Києві відвідання храмів та парків та подорожі Дніпром, розповідає Інна – співробітниця інформаційного бюро. «Вони цікавляться всім. Але нарікають, що мало українців розмовляють англійською. Тож звертаються до нас. Ми пояснюємо як пройти. Роздаємо карти міста».

Неподалік від фан-зони. біля Печерського суду є наметове містечко захисників засудженої екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Активісти наметового містечка теж підготувалися до «Євро-2012» і переклали плакати на підтримку Юлії Тимошенко європейськими мовами. Там є і незвичний стенд для фотографування: бокс-спаринг із зображенням Віктора Януковича. Іноземці охоче приходять фотографуватися сюди. «Я не цікавлюся політикою. Але про Тимошенко читав в інтернеті, коли збирався їхати в Україну. Тож вирішив сфотографуватися тут», - пояснює вболівальник зі Швеції і відразу ж показує зроблену фотографію другові.

У наметі дешевше

У Києві фанатам подобається, однак наметове містечко, яке звели для швецьких вболівальників на Трухановому острові не витримує критики – його звели за день до прибуття гостей зі Швеції у найкращих радянських традиціях – то не має світла, то гарячої води. У неділю містечко ще й затопило під час зливи.

Українські активісти кинулися допомагати шведським фанатам та пропонували безкоштовне житло. Але чи то зважаючи на нав’язані стереотипи про Україну, чи з готовності до спартанських умов, шведи від допомоги відмовлялися. До готелів чи на приватні квартири вони теж не поспішають. «Сподівання про те, що під час Євро буде шалений попит на житло - не справдилися. Це через те, що в готелях захмарні ціни і про Україну тепер недобра слава. Хоча в нас ціни на квартири нормальні», - бідкається Марина Квасіна, яка здає квартири в оренду добово. Вона скептично оцінює свої можливості заробити на єврочемпіонаті.

Втім оптимізму додають сподівання на українську збірну, яка перший свій матч зіграє у Києві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Спорт»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.