Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Німецькі спостерігачі побачили вчора «українські дива»

Вибори-2012 6237 переглядів

Опубліковано - 29.10.2012 12:16 | Всі новини | Версія для друку

Німецькі спостерігачі побачили вчора «українські дива»
Німецькі спостерігачі побачили вчора «українські дива»
З остаточними оцінками парламентських виборів в Україні міжнародні спостерігачі не поспішають. Однак двоє з них поділилися з DW дивними фактами, які можуть свідчити про спроби маніпуляцій.

Німецькі спостерігачі за парламентськими виборами в Україні Міхаель Ґалер (Європейська народна партія) та Віола фон Крамон (Союз 90/ Зелені) після закриття виборчих дільниць поділилися з Deutsche Welle своїми першими враженнями від дня голосування 28 жовтня.

Заступник голови місії спостерігачів Європарламенту Міхаель Ґалер протягом неділі перебував у Києві та Київській області, де він без попередження відвідував різні виборчі дільниці. «Нам надійшла інформація, що на одній з дільниць було кілька сотень тих, хто проголосував «на дому», - розповів Ґалер, - Ми поїхали туди і попросили показати список виборців. Однак голова комісії відмовив, пославшись на захист особистих даних».

Після цього члени спостережної місії від Європарламенту подзвонили довгостроковому спостерігачеві, який мав перевірити, що ж сталося на 222-му виборчому окрузі в Києві. Також Ґалеру доводилося бачити на деяких дільницях молодиків у темному одязі, які «щось роздавали». Це видалося спостерігачеві дивним.

Однак, як зауважує спостерігач, не скрізь, куди він приїздив, була ця напруженість. Так, на одній сільській дільниці у Київській області вибори відбувались у затишній та невимушеній атмосфері свята, там лунала весела музика, поряд були присутні голова сільради та один з кандидатів.

Підозріло багато проголосували вдома

Депутат Бундестагу Віола фон Крамон (Союз 90/Зелені), яка у день голосування була в Донецьку, помітила багато поодиноких підозрілих явищ. Так, на одній з дільниць спостерігач зафіксувала у десять разів більше виборців, які проголосували вдома, скориставшись принесеними їм мобільними скриньками. «Зазвичай у середньому голосують 10, максимум 20 людей. А тут – 109 таких людей, - розповіла фон Крамон. - Це може свідчити про те, що щось відбувається не так.»

Попри відносно низьку активність виборців загалом у місті, в окремих дільницях у списках виборців практично всі підписи вже були проставлені, продовжує фон Крамон. Біля однієї з них спостерігач побачила автобус, який привіз групу юнаків. На її запитання про мету їхнього приїзду ті відповіли, що «приїхали в місто на екскурсію».

«Спостерігаються певні невідповідності, які вказують на те, що є намагання привести людей до виборчих скриньок за допомогою засобів, які не є легітимними. Виборців підкуповують та автобусами привозять на дільниці», - висловила стурбованість депутат Бундестагу.

Систематичні порушення напередодні виборів

Міхаель Ґалер хоче перевірити, чи не заважала здійсненню волевиявлення нова нарізка округів. Зокрема, у Києві до нього підійшла жінка, яка поскаржилась, що раніше дільниці на кожних виборах розташовувались у тих самих місцях, а тепер їхні адреси змінили, не поінформувавши громадян про це. «На думку цієї жінки, це було зроблено свідомо. Однак на підставі одиничної точки зору я не можу зробити висновок, так це чи ні», - сказав Ґалер.

Віола фон Крамон каже, що грубих порушень на її дільницях не відбувалося. Однак вона пояснює це відповідною вказівкою президента: «Янукович віддав розпорядження не робити явних підтасовок там, де працюють міжнародні спостерігачі. Тому добре, що в Україну приїхали 3700 міжнародних спостерігачів». Водночас, за її словами, на президентських виборах 2010-го року були присутні 12 тисяч спостерігачів.

Більше непокоїть фон Крамон те, що систематичний характер мали порушення під час виборчої кампанії. Це засвідчують звіти довгострокових спостерігачів. «Це виявлялося у формуванні виборчих комісій. Багато комісій узагалі не мають представників опозиції. Склад багатьох дільничних комісій по кілька разів змінювався. Це може свідчити про те, що на членів виборчих комісій здійснювався величезний політичний тиск».

Євродепутат Міхаель Ґалер радить українській владі серйозно поставитися до висновків довгострокових спостерігачів стосовно порушень під час виборчої кампанії. У свою чергу, Віола фон Крамон каже: «Україна повинна довести, що здатна провести чесні вибори, і тільки тоді ми зможемо ратифікувати угоду про асоціацію».

Остаточну оцінку виборам міжнародні спостерігачі в Україні дадуть у понеділок, 29 жовтня. В підсумковому звіті буде враховано як оцінки довгострокових спостерігачів, так і спостереження за днем виборів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.