Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Міжнародні спостерігачі мають сумніви щодо чесності виборів

Вибори-2012 5575 переглядів

Опубліковано - 29.10.2012 14:31 | Всі новини | Версія для друку

Міжнародні спостерігачі мають сумніви щодо чесності виборів
Міжнародні спостерігачі мають сумніви щодо чесності виборів
Незважаючи на незначні недоліки, парламентські вибори в Україні забезпечили конкурентний процес, що дозволило виборцям висловити свої політичні вподобання.

Такі висновки оприлюднила Міжнародна місія громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні.

Як зазначили представники місії, вибори до Верховної Ради України проведено належним чином, день виборів пройшов спокійно.

На думку одного із патронатів місії Маркуса Мекеля, вибори в Україні загалом можна назвати вільними, але існує великий сумнів, чи є вони чесними.

Спостерігачі зазначають, що суперечливий судовий процес й увязнення колишнього примєр-мінівстра Юлії Тимошенко, головного політичного опонента чинного президента Віктора Януковича, а також Юрія Луценка несприятливо вплинули на виборчий клімат.

Незважаючи на деякі удосконалення в проведенні виборчого процесу, ці події ставлять під питання загальну справедливість демократичного процесу в Україні, і тому числі проведення нинішніх парламентських виборів.

Також вони зазначають, що у політичних партій не було можливості проводити кампанію на рівних умовах, особливо у ЗМІ. Фактично більшість українських медіа (за винятком електронних), на думку спостерігачів, здебільшого не спромоглися надати збалансовану інформацію про виборчу кампанію, особливо телеканали, які мали чітку упередженість на користь уряду.

Неодноразово йшлося про використання адміністративних ресурсів правлячою Партією регіонів. Воно включало в себе тиск на державних службовців, працівників державних підприємств, а також ситуації, де фінансований державою проект представлявся широкій гомадскості та виборцям як досягнення кандидатів провладної партії.

Також відсутність ефективних правил і прозорості щодо фінансування виборчої кампанії до Верховної Ради надала додаткові переваги посадовим особам при владі.

На думку спостерігачів введення одномандатних виборчих округів мало досить негативний вплив на проведення виборів, беручи до уваги політичну ситуацію й особливий досвід країни, навіть при тому, що новий виборчий закон відобразив консенсус головних політиячних гравців.

Таке нововведення загострило політичну поляризацію й збільшило ризики, пов’язані з купівлею голосві, використанням чорного піару, залякуванням потенційних кандидатів і використанням адміністративного ресурсу, про що свідчать повідомлення, які надішли у звязку із одномандатними виборчими округами.

Щодо ЦВК, то ряд недоліків вплинув на підготовку до виборів. Формування дільничих і окружних комісій за принципом жеребкування мало наслідком незбалансоване представництво основних політичних партій. Результати жеребкування стали основним джерелом офіціних скарг.

«Істотне зловживання особами при владі своїм привілейованим положенням значно вплинуло на чесність усього виборчого процесу», – заявляють міжнародні спостерігачі.

Міжнародна місія громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні об’єднує спостерігачів з неурядових організацій з Польщі (Фонд Стефана Баторія), Німеччини (Європейський обмін) і Литви (Центр Східноєвропейських досліджень). Місія діє під патронатом Олександра Кваснєвського та Маркуса Мекеля.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.