Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві буде музей Вікентія Хвойки

Суспільне життя Регіон: м.Київ 15654 перегляди

Опубліковано - 27.02.2006 14:35 | Всі новини | Версія для друку

Пам`ятник Вікентію Хвойці в Парку Трипільської культури на території МАУП
Пам`ятник Вікентію Хвойці в Парку Трипільської культури на території МАУП
На нараді з проблем збереження і популяризації спадщини Трипільної цивілізації віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко доручив вивчити питання щодо створення у Києві музею видатного археолога, етнолога Вікентія В’ячеславовича Хвойки, який понад 100 років тому відкрив, зокрема, Трипільську, Черняхівську та Зарубинецьку археологічні культури.

У будинку № 9/1 по вул. Ігорівській (Поділ), де з 1898 до 1914 рр. мешкав Хвойка, зараз знаходиться лінійний відділ міліції річкового порту УМВС України в м. Києві. Київська міська державна адміністрація вже кілька років не може вирішити питання щодо створення у цьому приміщенні будинку Вікентія Хвойки.

Окрім створення музею, науковці та громадські діячі наголошують на необхідності вивчення величезного масиву спадщини Вікентія Хвойки, зокрема, пошуку і публікації його архівів, щоденників, маловідомих наукових праць, які зберігаються у різних музеях і архівах Києва, Москви, Санкт-Петербурга, Нью-Йорка, Відня тощо.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.