Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Здобутки проФФесіоналів. Донеччина - лідер за смертністю немовлят

Зона економічного дива Регіон: Донецька область 18583 перегляди

Опубліковано - 7.02.2013 21:48 | Всі новини | Версія для друку

Здобутки проФФесіоналів. Донеччина - лідер за смертністю немовлят
Здобутки проФФесіоналів. Донеччина - лідер за смертністю немовлят
Брак лікарів та відсутність життєво важливих препаратів спровокували зростання смертності серед немовлят Донеччини. Показники минулого року - найгірші серед усіх регіонів України.

Статистика смертності новонароджених у Донецькій області стала настільки загрозливою, що змусила місцеву владу визнати проблему як одну з найголовніших.

Як повідомила в коментарі Deutsche Welle обласний неонатолог Олена Алексєєва, смертність серед новонароджених зросла на 12 відсотків у порівнянні з минулим роком, а в порівнянні з загальноукраїнськими показниками – на 30 відсотків. Дійсно, цей показник високий, і він викликає особливе занепокоєння, зазначила Алексєєва.

Ані ліків, ані лікарів

У Донецьку поки діє один перинатальний центр, де допомога надається не тільки новонародженим, але і матері, яка прогнозовано має великий ризик народження нездорової дитини. Та один центр на таку величезну область – проблему не вирішує. У найближчі два роки має з’явитися ще 7 таких центрів, вже у містах регіону за кошти обласного бюджету. А от з фінансуванням державних програм виникли серйозні проблеми, які і призвели до трагічних наслідків.

«Якщо казати про дітей, які потребують спеціального медичного догляду, то проблема ж не тільки народити, але і ще навчити їх дихати. Для цього потрібен дуже дорогий препарат сурфактант, який має постачатися за державною програмою «репродуктивне здоров’я нації».

Однак за минулий рік область його взагалі централізовано не отримувала. А те, що купували за рахунок місцевих бюджетів,– цього замало. І саме через це ми і втратили недоношених дітей в минулому році»,- каже неонатолог.

Ще одна проблема для області – брак фахівців.

«Величезні гроші вкладені в обладнання, але нікому виходжувати дітей. Кадрова проблема з неонатологами ніде в Україні не стоїть так гостро, як у Донецьку, у нас найгірша ситуація, не вистачає близько 30 відсотків фахівців»,- каже Алексєєва.

Висока смертність немовлят в промислових регіонах

У той же час, за словами неонатолога, в області зростає не тільки кількість недоношених дітей, а й немовлят з уродженими аномаліями. Не всі жінки проходять ультразвукове обслідування, яке, за словами чиновників, абсолютно безкоштовне. Тому, коли вони потрапляють в обласний центр, пологість вже запізно перервати. І жінка народжує дитину, яка відразу вмирає.

Висока смертність немовлят та зростання уроджених аномалій є характерним для всіх промислових регіонів України, розповіла Deutsche Welle громадський еколог Анастасія Богданович. Ще понад 20 років тому на Донеччині було проведено наукове дослідження, яке довело, що більшість промислових викидів активно впливають на генетичний апарат майбутніх батьків. І уроджені аномалії, зокрема у дітей, в Маріуполі зустрічалися у 3 рази частіше, ніж у дітей в Криму. З тих пір екологічна ситуація не змінилася на краще, зазначає Богданович. Водночас вона критикує, що сьогодні мешканці Донеччини не мають навіть достовірної інформації про те, що відбувається з екологією.

Медична реформа погіршила якість медицини

«Але ж екологічні проблеми – це тільки одна з причин погіршення ситуації. Сама система охорони здоров’я, попри медичну реформу, закривіла на обидві ноги. Так, програми написані, і перинатальні центри створюються, але потрібно декілька тисяч гривень, щоб там обслуговуватися»,- каже Богданович. На ситуацію скаржаться і матері на форумах в інтернеті. «Чиновники занепокоєні рівнем дитячої смертності? То їм давно треба було висловити занепокоєння рівнем медичного обслуговування в пологових будинках та кваліфікацією персоналу»,- пишуть жінки.

У свою чергу лікарі-практики доводять, що ситуацію з охороною здоров’я дітей експеримент з медичною реформою в Донецькій області тільки погіршив.

Зокрема, голова Донецької обласної асоціації лікарів сімейної медицини Сергій Северин у коментарі Deutsche Welle сказав: «Допомогу дітям, у тому числі і немовлятам, почали надавати фахівці, які не мають достатньої підготовки, адже курси перепідготовки з педіатрії – це замало».

Брак фахівців та катастрофічну недоступність медичної допомоги реформа вирішити не в змозі, вважає фахівець.

«Складається нікому не зрозуміла ситуація, коли дитячі лікарні хронічно недофінансовуються, майбутні матері не мають можливості повноцінно обслідуватися, а у той же час державний бюджет спонсорує якісь чартерні перельоти можновладців чи будь-які запуски повітряних кульок та феєрверків»,- каже Северін.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Зона економічного дива»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.