Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українці не називають дітей на честь політиків. Політики не переймаються

Суспільне життя 10650 переглядів

Опубліковано - 29.01.2007 16:01 | Всі новини | Версія для друку

Українці не називають дітей на честь політиків. Політики не переймаються
Українці не називають дітей на честь політиків. Політики не переймаються
Протягом 2006 року в Україні були популярними близько 20 імен.

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Міністерства юстиції за минулий рік.

Торік, за словами Міністра, при реєстрації немовлят найпоширенішими жіночими іменами були Софія, Дарина, Дарія, Кристина, Ганна, Марія, Вікторія, Катерина, Анастасія, Єлизавета та Валерія. Хлопчиків дуже часто називали Вадимами, Романами, Глібами, Владиславами, Максимами, Данилами, Денисами й Андріями. В залежності від регіону, були поширені також імена Богдан, Назар, Арсен, Тарас, Зоряна.

Серед рідкісних імен найбільш уживаними у 2006 році були Злата, Єсенія, Сабіна, Сабріна, Ніколь, Ліана, Лія, а також Герман, Ерік, Еміль, Рувим та Ренат.

На честь політиків, як стверджують працівники РАЦСів, дітей торік, як правило, не нарікали. Так, ім’я Віктор нині зустрічається дуже рідко. А ім’я Юлія однаково популярне вже багато років.

Міністр також відзначив, що все рідше українці дають дітям традиційні імена, такі, як Галина, Ніна, Людмила, Лариса, Зінаїда, Валентина, Григорій, Леонід, Степан, Анатолій, Сергій та Петро. Здебільшого, так нарікають новонароджених на честь когось з родичів.

Практично щезли популярні у 80-х роках такі імена як Анжела та Жанна.

Разом з тим, у палітрі імен, якими українці нарікають своїх дітей, щороку з‘являється все більше рідкісних, появі яких сприяють книжки та серіали.

Так у Дніпропетровській області діти отримали імена Добриня, Адам, Єлісей, Максиміліан, Платон, Спартак, Ясер, Аполлінарія, Графіеліта, Джасмін, Шакіра.

У Житомирській на світ з'явились Шохруххон, Есфір, Залман-Ісраель, в Закарпатській – Іжак, Авель, Мімі, Мальвіна.

В Одеській дітям дали імена Маршал, Серафим, Гамлет, Озодахон, Жуйжуй, Абдульжакіль, Русалка, а в Харківській –Кенеді, Шахід, Жюльєн-Олексій, Аврора, Марфа.

Найбільш незвичайними випадками реєстрації імен новонароджених у 2006 році були – Принцеза, Черешня, Цариця (у Закарпатській області), Принцеса (у Дніпропетровській області), Золушка (у Полтавській та Дніпропетровській областях), Атландита (в Івано-Франківській області), Мадагаскар (в Запорізьській області), Таймер (у Луганській області), Сервер (у Запорізькій області), Космос (у Донецькій області) та Лимон (у Закарпатській області).
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.