Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Гени захищають людей від небезпек зовнішнього світу

У світі науки 12193 перегляди

Опубліковано - 15.10.2013 00:27 | Всі новини | Версія для друку

Гени багато в чому визначають, якою ви бачите склянку: наполовину повною або наполовину порожньою
Гени багато в чому визначають, якою ви бачите склянку: наполовину повною або наполовину порожньою
Університет Британської Колумбії встановив: понад 50% людей генетично схильні до виявлення прихованих джерел загрози.

У цієї групи людей більш сильні емоційні спогади, каже дослідник Ребекка Тодд. Йдеться про присутність варіанту гена ADRA2b, пише The Vancouver Sun.

"Виявляється, що ці люди сприймають світ набагато більш інтенсивно, ніж інші, і сприймають саме негативні сторони кожної ситуації", - прокоментувала дослідження Ребекка Тодд.

У даній ситуації у людей частіше виникають емоційно заряджені нав’язливі думки, пов’язані з посттравматичним стресовим розладом після травматичної події.

Тодд повідомила, що це перше дослідження, яке мало на меті з’ясувати, що ця генетична зміна може суттєво вплинути на те, як люди бачать і сприймають світ.

"Ми всі чули вислів "дивитися на світ крізь рожеві окуляри". Отримані дані свідчать про те, що люди відчувають емоційні аспекти світу частково через ген, - це як дивитися на світ за допомогою кольорового скла, - тонованого, трохи похмуро, - і що біологічні коливання на генетичному рівні можуть зіграти значну роль в індивідуальних відмінностей у сприйнятті", - сказала вона.

Схильність до виявлення негативного в навколишньому світі може бути позитивною рисою, з еволюційної точки зору. Людина в результаті уникає небезпеки. Наприклад, вона може краще виокремлювати агресивно налаштованих людей в натовпі, обходячи їх стороною. Те ж стосується місць, де є ризик посковзнутися або впасти.

Тодд також повідомила, що інші фактори, - такі як культурні відмінності або життєвий досвід також впливають на індивідуальні відмінності в емоційному сприйнятті, і що вона почали вивчати ефекти від різного варіанту гена на людях з посттравматичним стресовим розладом.

Подальші дослідження планується також вивчити виникнення варіанту гена в різних етнічних групах.

Дослідження, результати якого опубліковані в журналі Psychological Science, було проведене у співавторстві з Адамом Андерсоном з Корнельського університету.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.