Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Закриття і консервація ЧАЕС коштуватиме понад 385 млрд. грн.

Економіка 7149 переглядів

Опубліковано - 14.02.2014 18:51 | Всі новини | Версія для друку

Закриття і консервація ЧАЕС коштуватиме понад 385 млрд. грн.
Закриття і консервація ЧАЕС коштуватиме понад 385 млрд. грн.
Реалізація проекту остаточного закриття й консервації блоків № 1, 2, 3 Чорнобильської атомної електростанції триватиме до 2028 року, і кошторисна вартість робіт становить понад 385 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Чорнобильської АЕС із посиланням на експертний звіт держпідприємства «Укрдержбудекспертиза».

«Позитивний висновок експертизи проекту «Остаточне закриття та консервація блоків № 1, 2, 3 Чорнобильської АЕС» є важливим етапом у процесі виведення ЧАЕС із експлуатації, оскільки дозволяє отримати в установленому порядку дозвіл на виконання робіт і перейти до етапу зняття ЧАЕС із експлуатації», - йдеться в повідомленні.

Також у повідомленні зазначається, що остаточною метою проекту є приведення блоків № 1, 2, 3 у стан, який дозволить забезпечити безпечне контрольоване зберігання радіоактивних речовин і джерел іонізуючого випромінювання, що знаходяться в них, протягом усього періоду витримки реакторних установок (до 50 років) і безпечний демонтаж реакторних установок.

Роботи за проектом, як йдеться в повідомленні, буде виконано по черзі: реконструкція системи протипожежного водопостачання, демонтаж і подрібнення технологічних каналів і каналів системи управління та захисту блоків 1, 2, 3, консервація реакторів і локалізація зони консервації блоків 1, 2, реконструкція шатрів центрального залу реакторних установок і демонтаж завантажувально-розвантажувальних машин блоків 1, 2, консервація реактора та локалізація зони консервації блоку 3, й останнє - реконструкція шатра центрального залу реакторної установки і демонтаж завантажувально-розвантажувальної машини блоку 3.

Як раніше повідомлялося раніше, за словами гендиректора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна, підтримка безпечного стану майданчика Чорнобильської АЕС і проведення робіт зі зняття з експлуатації енергоблоків станції щорічно обходиться держбюджету в 50 млн євро.

На створення на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС інфраструктури для поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами в 2013 році було передбачено 52,553 млн грн.

Підприємство «Новарка» акредитоване в Україні для виконання проекту будівництва нового укриття для Чорнобильського фонду «Укриття».

Завершення робіт із будівництва об’єкту «Укриття» на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС планується до 2015 року. Вартість спорудження оцінюється в 980 млн євро, при цьому в контрактах із концерном «Новарка» зафіксована сума 935 млн євро.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.