Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тепло в Україні подорожчало на 75-90%

Добробут 16224 перегляди

Опубліковано - 5.05.2016 16:14 | Всі новини | Версія для друку

Тепло в Україні подорожчало на 75-90%
Тепло в Україні подорожчало на 75-90%
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, збільшила тарифи на централізоване теплопостачання в Україні в середньому на 75-90%.

Тарифи підвищили на тлі встановлення з 1 травня єдиної ціни на природний газ для населення в 6 879 грн/тис. куб. м.

Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні 5 травня.

"Левова частка коригування пов’язана з рішення Кабінету Міністрів щодо ціни на газ, інше - перегляд заробітних плат відповідно до нового рівня мінімальних зарплат і рівня єдиного соціального внеску, зміни роздрібних тарифів на електроенергію тощо", - сказав на засіданні комісії голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Підвищення тарифів на тепло планується з 1 липня. За його словами, станом на 1 квітня частка обладнання житлового фонду приладами обліку тепла сягає близько 60%. За інформацією комісії, найменша частка будинків з лічильниками тепла у Волинській, Рівненській, Тернопільській та Полтавській областях, найбільша - у столиці.

За раніше поширеною інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, після встановлення ринкового рівня цін на газ вартість теплової енергії для населення в середньому мала збільшиться на 60% – до 1041 грн/Гкал з 652 грн/Гкал.

Як повідомлялося раніше, уряд України з 1 травня встановив єдину ціну на газ для населення – 6,88 грн/куб. м (6 879 тис. грн за 1 тис. куб. м), яка дорівнює закупівельній вартості імпортованого до країни природного газу.

Під час прийняття рішення Кабміну щодо ціни на газ 27 квітня перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик наголосили, що встановлення такої ціни поставить крапку у спекуляціях на газовому ринку країни.

Глава уряду Володимир Гройсман наголосив, що таке рішення є непростим і викличе широкі дискусії в суспільстві, але воно дасть змогу скасувати всі існуючі раніше схеми, які дозволяли заробляти на різниці в ціні на паливо.

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Кабміну серйозним антикорупційним кроком.

Нагадаємо, з березня електроенергія, у свою чергу, для населення подорожчала на 25%. Так, підвищено мінімальний тариф на електроенергію для населення до 57 копійок за кВт/год.

Наступний етап підвищення тарифів на електроенергію для населення почнеться 1 вересня поточного року.

Від "Аратти": в нас, пересічних громадян, чим далі, тим більше непокоїть питання: чи розуміють урядові "реформатори" що таке ринок і чому вони постійно називають "ринковими" директивні ціни? Адже навіть учень старших класів середньої школи знає, що ринкові ціни встановлюють співвідношення попиту і пропозиції за наявності конкуренції між різними виробниками товару і послуги. Ми вельми хотіли, аби урядовці-"реформатори": оприлюднили список хто й з ким конкурує на ринках тепла, газопостачання та електроенергії в кожному регіоні України. Щоб ми, споживачі, мали право вибору постачальника послуги, гарантоване нам чинним законодавством.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.