Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено прямого нащадка Чингісхана

У світі науки 14446 переглядів

Опубліковано - 31.05.2006 09:17 | Всі новини | Версія для друку

Кадр із фільму “Загадки ДНК: пошуки Адама”
Кадр із фільму “Загадки ДНК: пошуки Адама”
Оксфордський генетик Брайан Сайкс знайшов прямого нащадка великого монгольського завойовника Чингісхана.

Спорідненість середньовічного монгольського воїна і викладача бухгалтерської справи Тома Робінсона підтвердилася, коли у них знайшли ідентичні ділянки хромосом, повідомляє Lenta.ru.

Фрагменти генома Робінсона зберігалися в картотеці компанії Oxford Ancestors, яку заснував Сайкс, що займається відновленням родоводів.

Імовірність того, що нащадок завойовника відшукається серед 25 тисяч клієнтів компанії, була досить високою: згідно з дослідженнями трирічної давнини - проект отримав назву "Генографічний проект" (Genographic Project), ініційованих всесвітньо відомим журналом National Geographic та компанією IBM (про деякі результати такого співробітництва можна дізнатися, подивившись фільм "Загадки ДНК: пошуки Адама"), у світі проживає близько 16 мільйонів людей, предком яких був Чингісхан.

Для участі в експерименті були відібрані винятково дані чоловіків: тільки в їхньому геномі присутня Y-хромосома - єдина з 23 пар хромосом у людському організмі, що передається дітям незміненою по батьківській лінії.

Зокрема, з цієї причини ДНК використовують для встановлення батьківства.

Чингісхан, або Темучин, помер у 1227 році у віці 72 років.

Як вважають дослідники, у монгольського лідера було більше сотні дітей (лише чотирьох з яких визнано офіційними спадкоємцями).

За минулих вісім століть, на думку генетиків, нащадки Чингісхана встигли скласти помітну частину населення Азії і частково Європи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.