Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Солоний гопак

Народний Вісник Регіон: м.Київ 14890 переглядів

Опубліковано - 2.06.2006 21:24 | Всі новини | Версія для друку

Валерій Петущак з дружиною Наталею
Валерій Петущак з дружиною Наталею
Так називається книга українського мандрівника Валерія Петущака, який у 1994-1998 рр. на власній яхті “Лелітка” під українським прапором здійснив навколосвітню подорож і описав її в своїй книзі. А вчора, 1 червня, відбулася її презентація в Київському Будинку вчених.

З давніх давен море і мандри вабили людину. Це велике щастя, коли можеш робити те, до чого прагне твоя душа. Валерій Петущак, кандидат технічних наук, працював в інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова, але серйозно захоплювався вітрильним спортом на крейсерських яхтах. У 1990 році у складі екіпажу яхти “Дніпро” він пройшов Тихий океан від Владивостока до Нової Зеландії. А в 1992 році розпочав плавати самостійно. Його екіпажем була лише одна людина – надійна і вірна дружина Наталя.

Валерій Петущак народився в 1939 році, але з його молоднечою завзятістю і ентузіазмом навряд чи зможуть конкурувати молоді люди. Книжка написана з безмежною щирістю і просякнута добрячою дозою гумору. Як казав його давній товариш по Київському клубу яхтсменів, книга написана так, ніби він це розповідає своїм друзям. Коли Валерій повернувся в Україну, він спочатку розповів про свою чотирирічну подорож своїм друзям-яхтсменам. І ця розповідь тривала без перерви 3 години – стільки було вражень.

Наталя Леонідівна, дружина автора книги “Солоний гопак”, каже, що в їхній подорожі немає нічого особливого: треба почитати літуратуру, добре підготуватися, взяти яхту і вперед! Але її також вела спрага до подорожей. Як зазначив один з присутніх на презентації, що вже читав цю книгу, “кохання і мандри переплелися в цій книжці”.

Наталя Леонідівна розповіла і про піратів Західного узбережжя Африки, від яких вони відбивалися, коли вийшли з Гібралтару, і про татуювання на шкірі мешканців Таїті. Дивно, але татуювання зображували меандровані ромби – такі самі, як ми бачимо на українських рушниках.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.