Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені встановили, що джерелом радіоактивної хмари в 2017 році був завод у Росії

Імперія «Совок» 2892 перегляди

Опубліковано - 30.07.2019 09:28 | Всі новини | Версія для друку

Вчені встановили, що джерелом радіоактивної хмари в 2017 році був завод у Росії
Вчені встановили, що джерелом радіоактивної хмари в 2017 році був завод у Росії
Росія була джерелом радіоактивного хмари, яку зафіксували над Європою восени 2017 року.

Докази викладені в дослідженні, опублікованому в науковому журналі PNAS Американської академії наук.

У жовтні 2017 року австрійські та німецькі вчені повідомили про незвично високі рівні радіації в центральній частині Європи.

Непрямі дані вказували на ймовірний радіоактивний викид в Росії, проте держкорпорація «Росатом» заявила тоді, що опублікованих даних недостатньо, щоб виявити точне місце походження витоку ізотопів радіоактивного елемента рутеній-106. За припущеннями російських представників, джерелом забруднення міг стати згорілий в атмосфері супутник.

Протягом декількох тижнів радіоактивна хмара зависала в різних частинах Європи, і рівні радіації коливалися, перш ніж вони повернулися до нормальних показників. Франція і Німеччина незабаром підтвердили, що саме Росія скоріше за все є імовірним місцем викиду.

Проаналізувавши масивний обсяг інформації протягом двох років, група європейських учених дійшла висновку, що викид «без сумніву» стався в Росії, і його джерелом було виробниче об’єднання «Маяк» у Челябінській області недалеко від кордону з Казахстаном, де виробляють компоненти ядерної зброї. У звіті PNAS зазначено, що незважаючи на підвищений рівень радіації, вона не загрожувала здоров’ю людей за межами Росії.

Європейські вчені висловлюють тривогу в зв’язку з відмовою Москви брати на себе відповідальність за радіоактивний викид. Вчені розраховують на швидкий збір доказів після такої події, щоб сформулювати план дії для запобігання подібних подій у майбутньому. Російська влада неодноразово заперечували відповідальність за викид ізотопів рутенію-106, а затримка з виявленням передбачуваного місця походження позбавила вчених даних, які могли б допомогти запобігти іншому масовому витоку радіоактивних речовин.

«Маяк» відомий щонайменше двома іншими великими аваріями з викидом радіоактивних матеріалів – у 1957 і 2004 роках.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.