Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Екс-генсек НАТО порадив Грузії вступати до НАТО без окупованих територій

Світ навколо нас 3881 перегляд

Опубліковано - 12.09.2019 13:14 | Всі новини | Версія для друку

Екс-генсек НАТО порадив Грузії вступати до НАТО без окупованих територій
Екс-генсек НАТО порадив Грузії вступати до НАТО без окупованих територій
Домовленість щодо Східної Німеччини на початку Холодної війни, може послужити прецедентом для членства Грузії у НАТО.

Колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у коментарі Грузинській службі "Голосу Америки" у вівторок заявив, що грузинському уряду слід розглянути питання про приєднання до НАТО у форматі, який не включатиме захист Альянсом окупованих Росією регіонів Абхазії та Південної Осетії.

Расмуссен заявив, що взірцеве виконання Грузією критеріїв членства у НАТО створює підстави для дискусії з приводу вступу до НАТО.

"Грузія виконує майже всі критерії, щоб стати членом НАТО", - сказав він.

"Я думаю, що вийти із глухого кута можна, перейшовши до обговорення всередині Грузії, чи приймете ви домовленості, відповідно до яких стаття 5 Договору НАТО охоплювала б лише ту територію Грузії, де уряд Грузії має повний суверенітет", - відзначив Расмуссен.

Стаття 5 Договору НАТО говорить, що напад на одного члена вважається нападом на всіх членів, тому Росія, яка утримує тисячі військових у двох сепаратистських областях Абхазії та Південній Осетії з часу війни проти Грузії 2008-го року, рішуче виступає проти вступу Грузії до НАТО.

"Іншими словами, вивівши Абхазію та Південну Осетію за межі статті 5 НАТО - якщо ви вирішите, що ви готові це прийняти - ви можете звернутись до НАТО і сказати: "Добре, НАТО не буде причетна до цих прикордонних суперечок, ми готові іти далі. Чи піде далі НАТО?", - сказав він.

Расмуссен також заявив, що подібний варіант може бути сприйнятий грузинський суспільством.

"Справа у тому, що Абхазія та Південна Осетія фактично окуповані Росією. Отже, не відмовляючись від тих територій, які були визнані міжнародною частиною Грузії, не відмовляючись від цього, ви можете рухатися вперед у дискусіях щодо майбутнього членства у НАТО".

За словами Расмуссена, домовленість, яка діяла щодо Східної Німеччини на початку Холодної війни, може послужити прецедентом для членства Грузії у НАТО.

"Східна Німеччина не підпадала під дію статті 5 НАТО під час холодної війни, і лише після возз’єднання Німеччини, після закінчення Холодної війни правила НАТО застосовуються і до Східної Німеччини", - сказав він. "Точно така ж домовленість може бути розглянута у Грузії".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.