Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄК прагне продовження переговорів щодо транзиту російського газу Україною

Газоват 5296 переглядів

Опубліковано - 5.11.2019 17:55 | Всі новини | Версія для друку

ЄК прагне продовження переговорів щодо транзиту російського газу Україною
ЄК прагне продовження переговорів щодо транзиту російського газу Україною
Єврокомісія прагне продовження тристоронніх переговорів про транзит російського газу через Україну. Раніше міністр енергетики України Олексій Оржель заявив, що Київ готовий до припинення транзиту з 2020 року.

Європейська Комісія докладає зусиль щодо продовження переговорів у тристоронньому форматі протранзит російського газу через Україну. "Ми продовжуємо наші зусилля на тристоронній основі у рамках цих переговорів щодо газового транзиту", - заявила у вівторок, 5 листопада, офіційна представниця ЄК Міна Андрєєва на брифінгу в Брюсселі, передає агенція "Інтерфакс".

При цьому ЄК не коментує слова міністра енергетики України Олексія Оржеля, який ввечері 4 листопада заявив, що країна готова до припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року. "Якщо говорити про газ - а я є безпосереднім учасником перемовин про підписання транзитного договору - ми готові до зупинки транспортування українською територією. Зараз в українських газосховищах рекордна кількість газу. Проте ми в жодному разі не виключаємо пріоритетність підписання договору на транспортування газу", - повідомив Оржель в ефірі телеканалу ICTV.

Наразі Євросоюз, Україна та Росія шукають компроміс, який дозволить забезпечити транзит газу з РФ до ЄС територією України з 1 січня 2020 року. Дія чинного контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" завершується 31 грудня цього року.

Під час четвертого раунду тристоронніх газових переговорів у жовтні заступник голови Єврокомісії з енергетичного союзу Марош Шефчович представив нову пропозицію щодо транзиту російського газу територією України. Зокрема, він пропонує, щоб мінімальні обсяги транзиту були в районі між 40 і 60 мільярдами кубометрів газу, а додаткові - між 22 і 30 мільярдами кубометрів. Пропонована тривалість контракту не змінилася - мінімум десять років.

Москва ж хоче домовитися з Києвом одразу щодо всіх питань, що стосуються газу. Йдеться про судові спори у Стокгольмському арбітражі та рішення Антимонопольного комітету України, який у 2016 році наклав на "Газпром" штраф у розмірі близько шести мільярдів доларів США. Крім того, Росія хоче домовитися про постачання газу Україні у пакеті з транзитом.

Українську сторону ця пропозиція не влаштувала. За словами Оржеля, транзит газу до ЄС "не зв’язаний з питаннями інших пакетних домовленостей", а інші питання мають вирішуватися у двосторонньому форматі між "Газпромом" і "Нафтогазом". Він наголосив, що Україна готова купувати газ у Росії, але лише на вигідних для обох сторін умовах та за конкурентною ціною.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.