Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Віденський інститут опублікував прогноз для економіки України

Економіка 2945 переглядів

Опубліковано - 17.03.2020 16:32 | Всі новини | Версія для друку

Віденський інститут опублікував прогноз для економіки України
Віденський інститут опублікував прогноз для економіки України
Віденський інститут економіки опублікував прогноз для економік країн Східної Європи з урахуванням пандемії COVID-19. Коронавірус сповільнить зростання ВВП України удвічі, передбачають у wiiw.

Пандемія коронавірусу, який викликає захворювання COVID-19, сповільнить зростання економіки України майже вдвічі. Такий прогноз опублікував у вівторок, 17 березня, Віденський інститут міжнародних економічних досліджень (wiiw).

До початку пандемії COVID-19 зростання ВВП України цього року очікувалося на рівні 3,6 відсотка. З урахуванням поширення коронавірусу Віденський інститут підготував три сценарії: оптимістичний, середній і песимістичний. "Коронавірус все змінив. Наші початкові прогнози давно стали макулатурою (…) Я боюся, що так званий песимістичний сценарій тепер радше є оптимістичним", - заявив виконавчий директор wiiw Маріо Гольцнер (Mario Holzner) під час презентації дослідження впливу коронавірусу SARS-CoV-2 на економіки 23 країн Центральної, Східної та Південної Європи, повідомляє кореспондент DW.

Згідно з песимістичним сценарієм, який економісти wiiw тепер вважають найбільш реалістичним, ВВП України виросте 2020 року на 1,9 відсотка. Таким чином, поширення коронавірусу коштуватиме економічному зростанню країни 1,7 відсоткових пункта.

Як наголосили у Віденському інституті, песимістичний сценарій ґрунтується на припущенні, що поширення коронавірусу вдасться обмежити в першому півріччі 2020 року, а у найбільших економіках світу вдадуться до рішучих заходів підтримки економіки. Якщо цього не станеться, то негативні наслідки будуть ще більшими.

Росії та Білорусі загрожує рецесія

Економісти wiiw зауважують, що коронавірус найбільше вдарить по економічному зростанню країн СНД, Туреччини та України. У підсумку рецесію цього року очікують лише в двох країнах: Росії (падіння ВВП на 0,1 відсотка) та Білорусі (на 0,9 відсотка). Однією з причин скорочення у РФ є те, що ця країна сильно залежна від експорту енергоносіїв.

У державах ЄС і окремих країнах Західних Балкан ситуація буде кращою. "Причина полягає в тому, що східні держави-члени ЄС загалом є заможнішими, демонструють кращі системи охорони здоров’я та мають більший простір для заходів фіскальної та монетарної політики, аби протистояти економічному падінню", - йдеться в дослідженні wiiw.

Wiiw радить не забувати про структурні реформи

Хоча нині увага прикута до пандемії коронавірусу, у Віденському інституті наголошують на необхідності продовжувати структурні реформи, без яких є загроза для довготривалого зростання ВВП. Тут економісти бачать шанс у дигіталізації, яка допоможе посилити спроможність економік у довготривалій перспективі.

Аналітики wiiw мають і хорошу новину. "Зазвичай після рецесії, викликаної кризою у сфері охорони здоров’я, відновлення є відносно сильним, а не таким повільним, як після фінансової кризи 2008 року", - заявив заступник директора Віденського інституту Річард Грівсон.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.