Аратта - На головну

3 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшовицькі урядовці готують народ до чергового підвищення цін. А чого іще можна від них очкувати?

Газоват 7438 переглядів

Опубліковано - 31.07.2007 12:32 | Всі новини | Версія для друку

Більшовицькі урядовці готують народ до чергового підвищення цін. А чого іще можна від них очкувати?
Більшовицькі урядовці готують народ до чергового підвищення цін. А чого іще можна від них очкувати?
Міністр палива і енергетики України Юрій Бойко прогнозує, що ціна природний газ, що поставлятиметься в 2008 році в країну, підвищиться максимум на 10%.

Про це він сказав сьогодні в ефірі національного телебачення.

"Що стосується ціни газу наступного року, то вона ще остаточно не визначена. Переговори з нашими російськими партнерами розпочнуться восени. Проте є всі підстави очікувати, що підвищення ціни наступного року не перевищуватиме рівень інфляції - тобто максимум 10% порівняно з нинішньою ціною", - сказав він.

Також міністр додав, що до початку опалювального сезону 2007-2008 рр. в українських підземних сховищах газу було накопичено 31-31,5 млрд. куб. м.

"Сьогодні в підземних сховищах вже є 25,5 мільярда кубометрів. Це вдвічі більше, ніж торік на цю ж дату. На зиму ми закачаємо в сховища 31-31,5 мільярда кубометрів. Це - найбільший показник за останні 10, а може й 15 років. Для порівняння, за рік вся Україна споживає 75 мільярдів кубометрів. Тобто наш запас покриватиме майже піврічну потребу всієї держави в газі", - додав Бойко.

Довідка. До січня 2006 року газ до України поставлявся по 50 доларів за 1 тис. куб. м. З січня 2006 р. - 95 дол. за 1 тис. куб. м, а з січня 2007 року - 130 дол. за тис. куб. м. Європейським споживачам Росія продає газ у середньому по 230 дол. за тис. куб. м.

Компанію “RosUkrEnergo AG”(Швейцарія) створено в 2004 році. 50% її акцій належать “Газпрому”, 50%, за даними “PriсewaterhouseCoopers”, через “Centragas” контролюють підприємці Дмитро Фірташ (45%) і Іван Фурсін (5%).

“RosUkrEnergo” в 2005 р. стала ексклюзивним(монопольним) постачальником до України середньоазіатського газу, відповідно до міждержавного Договру, підписаного у 2004 році прем'єром Януковичем із “благословіння” Президентів Путіна і Кучми, поставивши 37 млрд. куб. м і на експорт до Європи - 8,7 млрд. куб. м. Дохід від продажу газу становить 4,3 млрд. дол., чистий прибуток - 755 млн. дол.

У 2006 р. “RosUkrEnergo” продала Україні 50,1 млрд. куб. м, на експорт - 8,96 млрд. куб. м, виручка трейдера виросла до 7,11 млрд. дол.

Як загальновідомо, у минулому опалювальному році підвищення базових цін на газ спричинило багатократне підвищення цін не тільки на газ для на селення, а й на комунальні послуги. При тому, відпускні ціни на газ найбільше виросли(до $230 за 1000 кубометрів) для споживачів із найнижчими доходами - у сільській місцевості.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.