Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


60 років з дня народження бікіні

Світ навколо нас 10783 перегляди

Опубліковано - 5.07.2006 19:59 | Всі новини | Версія для друку

Важко повірити в те, що бікіні нині сягнув пенсійного віку
Важко повірити в те, що бікіні нині сягнув пенсійного віку
У середу виповнюється 60 років з дня народження бікіні - купального костюму, вплив якого вийшов далеко за межі його мініатюрних розмірів.

Французи твердять, що саме вони створили бікіні 1946 року і назвали його на честь тихоокеанського атолу, де американці о тій самій порі проводили перші повоєнні ядерні випробування.

Втім, про свої права на винахід бікіні заявляють і американці - мовляв, вони зробили це випадково через брак тканини під час другої світової війни.

Ватикан свого часу засудив цей купальний костюм як аморальний; втім, нині жінки по цілому світі витрачають мільйони доларів на його придбання.

Важко повірити в те, що бікіні нині сягнув пенсійного віку, і Франція святкує 60-річчя скандального народження отих трьох маленьких трикутників, які - за словами одного критика - розкривають світові усі таємниці будь-якої дівчини, крім дівочого прізвища її матері.

Мало хто, однак, тоді усвідомлював, що оті маленькі шматки матерії стануть одним з найголовніших внесків Франції до світової моди. Їх придумав французький інженер Луї Ріар, якій розробляв автомобілі і вочевидь добре знався на законах гравітації та аеродинаміки.

У той час, коли його осінило натхнення, він працював у паризькому магазині спідньої білизни, що належав його матері. Він просто відрізав половину матерії, яка зазвичай йшла на виготовлення купального костюму, - у такий спосіб, аби стало видно пупок, - і суперзірка народилась!

Свій винахід він назвав на честь першого американського ядерного випробування у Тихому океані, сподіваючись, що бікіні призведе до подібного вибуху у світі моди.

І вибух таки стався! 1951 року на конкурсі Міс світу було запроваджено заборону на використання бікіні через те, мовляв, що будь-яка учасниця змагань, яка одягне такий костюм, може здобути несправедливу перевагу над іншими претендентами.

1955 року британська актриса Діана Дорс одягла бікіні з хутра норки під час Венеціанського кінофестивалю, чому преса присвятила так само багато уваги, як і мініатюрному костюму з двох шматочків Бріджіт Бардо у фільмі "І Бог створив жінку".

Подобається вам бікіні чи ні, але факт залишається фактом - він залишається з нами і надалі, переживши дещо презирливі прогнози одного журналу, якому навіть важко було уявити, щоби будь-яка дівчина, яка має смак чи сором, могла б спокуситися на цей костюм.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.