Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Український лінгвіст розшифрував знаменитий Фестський диск

У світі науки 16603 перегляди

Опубліковано - 18.01.2008 12:48 | Всі новини | Версія для друку

Український лінгвіст розшифрував знаменитий Фестський диск
Український лінгвіст розшифрував знаменитий Фестський диск
Український учений-лінгвіст Юрій Мосенкіс запропонував розшифровку Фестського диска. За його словами, диск виявився священним астрономічним календарем стародавніх греків, що жили на острові Кріт майже 4 тисячі років назад.

Професор Національного університету імені Шевченко Юрій Мосенкіс заявив: "Десять років моєї роботи над таємничими ієрогліфами дозволили визначити, що текст на диску відображає знання стародавніх крітян про небо і періоди обертання планет. Хотілося б, щоб це відкриття служило подальшому затвердженню престижу української науки".

За словами Мосекнкіса, інформація на диску зашифрована за допомогою мовних співзвучь. Наприклад, слово "будинок" грецькою звучить близько до слова "двадцять", тому "будинком" на диску позначені двадцятиденні відрізки часу. А найчастіший знак - "голова з волоссям", що стирчить, позначає третину днів року. Оскільки, грецькою слова "волосся" і "третина" звучать майже однаково, - затверджує учений.

Нагадаємо, Фестський диск - це глиняна "тарілочка" зі спіралевидним ієрогліфічним написом з обох боків. Був знайдений в 1908 році на острові Кріт. Предмет відразу став символом загадок стародавнього світу.
Фестський диск
Фестський диск
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.