Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За правду журналісти платять життям

За право людини 7232 перегляди

Опубліковано - 30.03.2009 17:32 | Всі новини | Версія для друку

Символічна акція вшанування пам’яті загиблих журналістів
Символічна акція вшанування пам’яті загиблих журналістів
Сьогодні у Вашингтоні відкривають пам’ятник загиблим журналістам. Він стоятиме у Музеї свободи слова. На жаль, ризиків, пов’язаних з професією репортера, у світі не зменшується.

Минулого року у світі загинули 60 журналістів, виконуючи свою роботу. 670 було заарештовано. Такі дані оприлюднила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів».

Ці цифри є нижчими, аніж 2007 року, однак ситуація для журналістів у світі не поліпшилася, вважає Ельке Шефтер, керівник німецького відділення «Репортерів»: «Стало менше арештів, менше цензури. Однак умови праці журналістів насправді не поліпшилися. Візьмемо для прикладу Сомалі. Минулого року ця країна посіла друге місце у світі за небезпекою для журналістів. Тут загинула велика кількість працівників ЗМІ. Багато мас-медій змушені були позакривати свої представництва. І ситуація все ще залишається критичною, нічого не змінюється. Схоже становище ми маємо також в багатьох інших країнах, зокрема в Іраку».

Ірак залишається найнебезпечнішою країною для журналістів. 2008 року тут загинуло 15 працівників ЗМІ. «Репортери без кордонів» вказують також на особливу небезпеку для журналістів у Пакистані, Мексиці та на Філіппінах. Китай та Куба лідирують за кількістю ув’язнених журналістів: у «піднебесній» їх 30, а на «острові свободи» – 23. Посилюються також репресії щодо користувачів інтернету. На початку 2008 року в Китаї навіть було вбито людину, що публікувала в інтернеті критичні статті під псевдонімом «громадський журналіст».

У західних демократіях теж не без проблем

Звісно, ситуацію із становищем журналістів у згаданих країнах не можна порівняти із західними демократіями. Але в розвинутих країнах також спостерігаються певні проблеми. Приміром, як розповідає керівник німецького відділення «Репортерів без кордонів», у Німеччині свобода слова часто обмежується через посилення законів щодо боротьби з тероризмом: «У Німеччині журналісти часто першими викривають якесь зловживання, а вже потім підключається прокуратура. Тепер це може опинитися під загрозою, якщо журналістів змушуватимуть розкривати джерело і не діятимуть принципи захисту інформатора».

Поліцейські наряди в редакціях чи помешканнях репортерів є звичною практикою у багатьох європейських країнах. Навіть у таких, як Франція, стверджують «Репортери без кордонів».

Нагадаємо, що Україна 2008 року посіла 87 місце в рейтингу організації, зайнявши лідерські позиції на просторі СНД. Проте, казати про перемогу свобди слова - не має підстав. Досі не розкртито звіряче убивство донецького журналіста Ігоря Александорова. Не все однозначно із справою Георгія Гонгадзе. В усякому разі ми не плекаємо надії на те, що замовники, організатори та підбурювачі цього злочину отримають покарання. Не увійшли в історію фізичні розправи над журналістами. Нещодавно здійснено напад на заступника голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Василя Шевченка. Вранці, дорогою на роботу, біля помешкання Шевченка на нього напали двоє молодиків 25-27 років і, не сказавши жодного слова, почали бити по голові...

До речі, попередній пострадянський лідер, Грузія, з 66-го місця опустила на 120-те. Це пояснюють умовами війни на Кавказі.

Ну а лідерами за рівнем свободи слова минулого року стали Ісландія, Люксембург та Норвегія.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.