Аратта - На головну

6 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кремль придумав нову відмазку, щоб не відкривати українські школи

Національне питання 8204 перегляди

Опубліковано - 29.04.2009 13:03 | Всі новини | Версія для друку

Кремль придумав нову відмазку, щоб не відкривати українські школи
Кремль придумав нову відмазку, щоб не відкривати українські школи
Москва пояснює відсутність українських шкіл у Росії тим, що запити на відкриття таких з боку батьків і громадських організацій до управлінь освіти РФ “практично не надходять”.

Так офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко відповів на запитання ЗМІ щодо гуманітарних прав українців, що проживають у Росії, повідомляє посольство РФ в Україні.

"Незважаючи на велику чисельність українців, що проживають на території РФ, запитів на відкриття повноформатних шкіл з боку батьків і громадських організацій у федеральні і регіональні органи управління освіти практично не надходить", - сказав дипломат.

"Це, мабуть, пояснюється спорідненістю східнослов'янських мов і культур, спільною історією (Київська Русь, Московська держава, Російська імперія, СРСР) і єдиною православною християнською вірою", - припустив він.

Крім цього, за словами Нестеренка, "культурні заходи, що проводяться в Російській Федерації різними громадськими організаціями, значною мірою враховують потреби етнічних українців".

"Через зазначені причини у Російській Федерації немає шкіл, де вся навчальна програма викладається українською мовою", - заявив представник МЗС РФ.

"Існують лише школи з етнонаціональною (етнокультурною) складовою. До неї віднесені: рідна мова і література, регіональна (національна) історія, курси історії рідної культури і т.п.", - додав він.

Такий компонент, за словами Нестеренка, "дає можливість, у разі потреби, вводити в навчальний процес елементи, що враховують локальну соціокультурну специфіку (наприклад, навчання народним традиціям, звичаям, танцям)".

"При цьому в деяких суб'єктах Російської Федерації, де є попит на задоволення етноосвітніх потреб, для українців без будь-яких проблем створюються відповідні умови", - запевнив він.

Представник МЗС РФ відзначив, що "громадяни Російської Федерації української національності і росіяни з числа громадян України знаходяться в різній етнокультурній ситуації".

"Спроби порівнювати їхнє положення, підраховуючи, наприклад, тільки кількість російських шкіл в Україні й українських у Росії, є неправомірними", - наголосив він.

За словами Нестеренка, у Російській Федерації, за даними Всеросійського перепису населення 2002 року, загальна кількість українців складає 2 942 963 осіб (з них 76,5% - міське населення, 23,5% - сільське).

Крім того, зазначив дипломат, у Російській Федерації діє понад 90 українських суспільно-культурних об'єднання.

Від “Аратти”: власне, нова відмазка Кремля про "спорідненність східнослов'янських культур", як привід ігнорувати потребу української діаспори у Росії в українських школах, дає моральне право українскій стороні, на цій підставі, переглянути ставлення до існування російських шкіл в Україні. Адже, оскільки культура й мови споріднені, то сама собою зникає потреба в існуванні російських шкіл в Україні.

Або ж з'являється можливість у введені, замість російських шкіл, за російським прикладом, етнонаціональної (етнокультурної) складової в українських школах.

Наразі, тоді можна казати, що все абсолютно чесно й дзеркально.

Проте, на жаль, Україна - Європейська держава і опускатися до рівня азіопейщини нижче нашої української гідності. Хоча, звісно, враховучи аргументацію Кремля, і на цій підставі тепер, у так званій проблемі статусу російської мови в Україні, можна поставити жирну крапку.

Спасибі російським дипломатам!
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.