Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Унікальна знахідка на чорноморському дні

Відкриття Регіон: Одеська область 28322 перегляди

Опубліковано - 19.09.2009 01:09 | Всі новини | Версія для друку

“Юнкерс-52”
“Юнкерс-52”
В Одесі на дні моря цього літа знайшли величезний німецький літак часів Другої світової війни - Юнкерс-52.

На морському дні військово-транспортний “Юнкерс-52” перебував понад шістдесят років. Археологи вважають, що це - унікальна знахідка, адже таких “юнкерсів” у світі збереглося не більше 20.

Машина непогано збереглася, але підняти її на поверхню - поки немає можливості. Директор департаменту підводної спадщини НАН України Сергій Воронов заявив, що літак цілий на 70 відсотків.

"З огляду на те, що жоден музей України не має в своєму розпорядженні подібних зразків техніки - то це виняткова подія. Так, він був підбитий, і падаючи вже горів, але все одно він залишається цілим зразком таких видів літаків," - розповідає Воронов.

Зараз літак розкопують з-під мулу. Вже дістали речі пілотів і останки єдиного пасажира - розвідника. Юнкерс, очевидно, збили радянські зенітки, а екіпаж, залишивши всі речі, вистрибнув.

Уцілів портфель з документами, перекладеними фольгою на випадок пожежі, і картами Німеччини та України. Дослідники припускають, що знахідка належала підрозділу Люфтвафе, який діяв в Україні.

Археолог Сергій Воронов впевнений, портфель належав високопоставленому німецькому офіцерові військово-повітряних сил. А знайдені документи, припускає вчений, носили характер виняткової важливості.

Він розповів про чутки, що десь на Чорному морі був підбитий літак з генералом, який віз секретні документи, і втрата цих документів нібито вплинула на розвиток військових дій на півдні України.
Крім документів, водолази знайшли льотні окуляри, навігаційні лінійки, бляхи з свастикою, ліхтарик з працюючої батарейкою. Втім, вчені вважають - найцікавіше ще лежить під мулом.

За словами дайверів, падаючи, тримоторний "Юнкерс" перекинувся і тепер лежить на дні вантажним відсіком догори. Ускладнює пошук практично нульова видимість у воді та велика кількість мулу, тому поки вдалося відкопати тільки половину машини.

"Найцікавіше - ми ще не дісталися до кабіни пілотів - вона закрита. Тобто ми відкрили двері, треба ще прибрати там кілька кубів мулу - і ми відкриємо пілотну. Тобто там можуть бути ще які-небудь документи, якісь особисті речі і так далі," - розповідає керівник підводної експедиції Влад Тобак.

Археологи сподіваються підняти “Юнкерс” на поверхню, обробити спеціальним розчином, щоб машина не розсипалася від контакту з повітрям, і виставити в одному з музеїв Одеси. Такі роботи коштують понад 200 тисяч гривень. Якщо грошей не знайдуть, літак залишать у воді і перетворять на підводний музей для дайверів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Відкриття»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.