Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Полтавській області знайшли золото скіфів

За межею віків Регіон: Полтавська область 22038 переглядів

Опубліковано - 30.07.2016 02:24 | Всі новини | Версія для друку

Археологи знайшли 30 золотих виробів в стародавньому кургані
Археологи знайшли 30 золотих виробів в стародавньому кургані
Сенсацією завершилися цьогорічні археологічні розкопки на всесвітньо відомому Більському городищі, що у Котелевському районі. Там харківські науковці знайшли унікальне для лівобережжя України скіфське золото.

В результаті археологічних розкопок на Більському городищі в Полтавcькій області, було знайдено скіфське золото. Археологи знайшли поховання другої половини 7 століття до н.е. і близько 30 золотих виробів.

Про це повідомив заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко, повідомляє http://ua.korrespondent.net/ukraine/3724669-u-poltavskii-oblasti-znaishly-zoloto-skifiv target=_blank>Кореспондент із посиланням на телеканал «Лтава».

"Не минуло й кількох днів, коли обласні депутати на сесії відновили реальну підтримку археології на Полтавщині, як відразу "дух археології" віддячив! Поховання другої половини 7 століття до н.е. і близько 30 золотих виробів, в скіфському звіриному стилі. На Лівобережній Україні такого ще не було!", - розповів Ханко.

Керівник археологічної експедиції Ірина Шрамко розповіла, як знайшли золоту бляшку з унікальним зображенням "лежачого козла", давністю більш як 2700 років. Також знайшли золоту підвіску і ювелірні прикраси з припаюванням.

Витривалі археологи настільки втомилися, що визбирували золоті прикраси лежачи. Як і більшість курганів, цей був пограбований ще за скіфських часів, тому ця знахідка є такою цінною, пояснили археологи.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.