Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У столиці вшанували пам’ять борців за незалежність України

Слава козацька Регіон: м.Київ 28031 перегляд

Опубліковано - 26.10.2009 20:12 | Всі новини | Версія для друку

У столиці вшанували пам’ять борців за незалежність України
У столиці вшанували пам’ять борців за незалежність України
Києві відзначили річниці створення Української повстанської армії та Головної визвольної ради.

У неділю урочистим вечором «Лицарі волі» учасники вшанували борців визвольного руху 40-х рр. минулого століття.

Незадовго після арешту керівництва Українського державного правління, з ініціативи ОУН та УПА на початку 1944 року з’явився комітет, завданням якого стало створення підпільного парламенту та уряду українського визвольного руху. Так з’явилася Українська головна визвольна рада.

Об’єднала ідеєю

«Будемо боротись за те, щоб Ти, Український Народе, був володарем на своїй землі», – йшлося в Універсалі Визвольної ради. У роки боротьби орган тісно співпрацював із УПА. На думку істориків, доказом цього був той факт, що посаду Голови Проводу ОУН, Головного Командира УПА і Генерального Секретаря УГВР обіймала одна й та ж людина - Роман Шухевич у 40-х роках та Василь Кук у 50-х.

Голова правління Інституту національного державотворення Михайло Ратушний переконаний: Визвольна рада об’єднала не лише прихильників ОУН, але й інших, небайдужих до долі України.

«Коли у 1944 році стало ясно, що лише мілітарними способами побороти більшовицьку Росію та нацистську Німеччину неможливо, потрібні ще ідеї, було скликано УГВР. Визвольна рада – це не об’єднання лише націоналістів, це широкий фронт усіх українців, з різними політичними поглядами, які хотіли, щоб Україна була незалежною», – зазначив Михайло Ратушний.

Інша Україна

Річницю Української головної визвольної ради не оминув увагою і Президент України Віктор Ющенко. На думку глави держави, вшанування діяльності Ради є одним із кроків до відновлення історичної справедливості. «Українська головна визвольна рада не лише керувала рухом збройного опору. Вона стала свідченням незнищенності Української держави, продемонструвала світу, що є інша Україна», – йдеться у привітанні Президента.

Напередодні у Києві 67-му річницю створення Української повстанської армії відзначили кількатисячним урочистим маршем. Учасники зокрема вимагали на державному рівні визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою української нації.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Слава козацька»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.