Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Влада проФФесіоналів творить феномен “електоральної економіки”

Зона економічного дива 16138 переглядів

Опубліковано - 24.01.2012 12:00 | Всі новини | Версія для друку

Влада проФФесіоналів творить феномен “електоральної економіки”
Влада проФФесіоналів творить феномен “електоральної економіки”
Торгівці нафтопродуктами оскаржують штрафи Антимонопольного комітету в судах і вимагають від влади дотримуватись ринкових принципів.

Так нафтотрейдери реагують на намагання влади посилити ціновий контроль.

Завдяки успішним оскарженням в судах штрафів Антимонопольного комітету, оператори ринку нафтопродуктів торік не сплатили жодної гривні, повідомив на прес-конференції в Києві президент Асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук. Він заявив, що через "дуже сильний тиск держави на ринок у плані ціноутворення", п'ять місяців минулого року великі мережі нафтотрейдерів працювали собі на збиток, а дрібні мережі – з нульовою рентабельністю. І що лише загроза тотальних банкрутств і втрати десятків тисяч робочих місць в галузі примусила уряд послабити контроль за цінами.

Косянчук звинуватив владу у тому, що вона формує "не економічно обґрунтовані ціни на нафтопродукти, а такі, які їй хотілося б бачити". Він пояснив це тим, що в президентській адміністрації почали працювати люди, які дуже далекі від ринку", а також намаганням цих людей справити "певний тиск на деяких учасників ринку". Косянчук нагадав, що згідно з Господарчим кодексом, ціни на продукцію встановлює не влада, а сам підприємець залежно від кон'юнктури ринку. І наголосив, що втручання влади лише призводить до зростання цін, а "на сьогодні ціна 10,5 - 10,6 гривень за бензин А-95 – економічно обґрунтована ціна".

«Електоральна економіка»

Своєю чергою, колишній міністр економіки та екс-голова Держфінпослуг Віктор Суслов попередив, що крім створення 19 грудня Держінспекції з контролю за цінами, до парламенту в листопаді був поданий проект закону про ціни та ціноутворення. Його запровадження надає великі повноваження уряду та органам державної влади встановлювати, формувати і застосовувати ціни. "У статті 11 говориться, що вільні ціни встановлюються тільки в тих випадках суб'єктами господарювання, і тільки на ті товари, на які не встановлені державні регульовані ціни", – зазначив Суслов.

Експерт Українського інституту публічної політики Максим Борода додав, що посилення державного регулювання цін невипадково припадає на рік парламентських виборів в Україні. На його думку, в державі будується «новий господарчий лад», не подібний ані до ринкової, ані командно-адміністративної економіки. "В нас державна політика прив'язана до виборчих циклів та провадиться не з міркувань економічної доцільності, а з необхідності готуватися до виборів. Це – електоральна економіка", – сказав експерт.

Від “Аратти”: насправді ж феномен українського ринку нафтопродуктів - у його непрозорості. А тому, ринком це назвати можна хіба що умовно.

Кожен розуміє, що непрозорість - це корупція. А корупційні стосунки ніколи не були стимулом ринкового ціноутворення. Тому сутність феномену "електоральної економіки" полягає в демагогії влади, яка на словах бореться з необгрунтованим ціноутворенням, а насправді - використовує державну владу для особистого збагачення посадовців чи то судової, чи то виконавчої влади.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Зона економічного дива»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.