Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Москві раптово помер письменник Владімір Войнович

Втрата 9303 перегляди

Опубліковано - 28.07.2018 11:21 | Всі новини | Версія для друку

У Москві раптово помер письменник Владімір Войнович
У Москві раптово помер письменник Владімір Войнович
Відомий російський письменник, багаторічний гість програм російської служби Радіо Свобода Владімір Войнович раптово помер у Москві 27 липня. Причиною смерті став серцевий напад.

Владімір Войнович народився 26 вересня 1932 року в Сталінабаді (нині Душанбе, столиця Таджикистану). У 1956 році приїхав до Москви, в 1961 році була опублікована повість «Ми тут живемо», а написана на його вірші пісня «Чотирнадцять хвилин до старту» фактично стала гімном радянських космонавтів. У 1962 році Войновича прийняли до Спілки письменників СРСР.

Роман «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна», писався з 1963 року і ходив у самвидаві. Перша частина була опублікована в 1969 році у Франкфурті-на-Майні, а вся книжка – в 1975 році в Парижі. Войнович брав активну участь в русі за права людини, що викликало конфлікт з владою. У 1974 році він був виключений зі Спілки письменників, в 1980-му висланий з СРСР, а в 1981-му позбавлений радянського громадянства. У 1980–1992 роках жив у ФРН і США, співпрацював з Радіо Свобода. У 1990 році Войновичу було повернуто радянське громадянство, і він повернувся в СРСР.

У 1986 році він написав сатиричний роман-антиутопію «Москва 2042». У ньому настільки багато збігається з нинішніми російськими реаліями, що у письменника цікавилися, чи немає в нього машини часу. За словами Войновича, він бачив, що зростає вплив КДБ. Тому у нього в романі Росією майбутнього управляє Комуністична Партія Держбезпеки.


Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Втрата»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.