Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У престолі храму знайшли повстанські прапори

Народний Вісник Регіон: Рівненська область 15794 перегляди

Опубліковано - 12.07.2010 15:42 | Всі новини | Версія для друку

У престолі храму знайшли повстанські прапори
У престолі храму знайшли повстанські прапори
Село Плоску, що у Дубенському районі Рівенської області, чимало старожилів називають столицею повстанського краю.

Та навряд хто зміг би здогадатися, що ще донині з тих часів збереглися два вишиті національні прапори, котрі знайшли нещодавно у престолі сільського Покровського храму.

Про ці реліквії у селі переповідали легенди, але не могли віднайти їх, попри численні намагання. З часом люди почали вважати, що це проста вигадка. “Коли я прийшов сюди служити, мені вже тепер покійний паламар розповідав, що у нашому храмі зберігається реліквія. Був такий момент, що ми зривали підлогу, але нічого не знайшли. Хоча, якщо логічно уявити, то як реліквія могла зберігатися у землі? – розповів місцевий настоятель. – Минув час, і ми перестали шукати ці прапори. Та ось нещодавно я запропонував поміняти престол на новий, адже старого шершень поточив. І матерія на ньому вже старенька. Для цього слід було зняти розміри попереднього престолу, аби замовляти новий. Бачите, престол має свій одяг – сорочку, ризи. Коли знімали внутрішні розміри, не хотілося облачення із престолу знімати. Я акуратно підняв сорочку, дивлюсь, якась матерія виглядає. Як ще трішки вище підняв облачення – побачив приколені шпильками два вишиті прапори”.

Цікаво, хто і коли заховав у храмовий престол два українські прапори? На це питання плосківчани конкретної відповіді дати не можуть, і невідомо чи вже дадуть. Залишилися знову ж перекази, згідно з якими нібито у церкві був священик, котрий брав також безпосередню участь у бою під Гурбами 1944 року разом з іншими повстанцями. Знайдені святині вирішили залишити у прихожій храму, аби кожен прихожанин зміг розглянути та навіть доторкнутися до історично важливого предмета. Нині прапори знаходяться у дерев’яному обрамленні, котре невдовзі засклять.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.